Blogy o bydlení – největší seznam v ČR

Vybrali jsme více než šest desítek nejzajímavějších počinů českých a slovenských blogerů, kteří se věnují bytovému designu, interiérům, ale i domácím ručním pracím a všemu ostatnímu, co s bydlením souvisí. Prohlédněte si jejich stránky a nechte se inspirovat i poučit.

Zajímavý seznam blogů o bydlení najdete také na Inlivi.

1. TAMARKI – DIY blog

Blog šikovných rukou Tamarki je dílem Markéty, která o sobě říká, že tvoření provází celý její život. „Mé oči jsou nenasytné a tak se ráda obklopuji pěknými věcmi. Miluji staré věci s příběhem, baví mě dávat jim nový kabát. A tak při každé volné chvilce něco vymýšlím,“ píše Markéta na svých stránkách. Podívejte se na ně také a nechte se třeba inspirovat krásnými výrobky z její dílny.
NAVŠTÍVIT BLOG

2. Design In White

NAVŠTÍVIT BLOG

3. Lucie Living

Jak název blogu napovídá, za jeho řádky hledejte Lucii. Žije s manželem a dvěma syny ve starším mlýně, takže ve stavení s neustále probíhající rekonstrukcí. Jak o sobě majitelka webové stránky Lucie Living říká, má ráda svou rodinu, přátele, cestování, krásné interiéry, přírodu, módu, dobré jídlo a pití, prostě život. Vítejte na jejím blogu!
NAVŠTÍVIT BLOG

 

4. Maison de la Suisse

Blogerka Kateřina je hrdou maminkou dvou dětí a šťastnou manželkou. Bydlí v rodinném domě, který společně se zahradou stále zkrášluje. Má ráda klasickou hudbu, starožitnosti, i věci, které se jako starší jen tváří. Pak také dobré jídlo, sklenici vina, cestování a „vše, co člověku dělá radost a usnadňuje mu to lidské bytí“. Čeká na vás na blogu Maison de la Suisse.
NAVŠTÍVÍT BLOG

 

5. Můj dům, můj squat

Autorka blogu Můj dům, můj squat si říká Iri a je původní profesí novinářka, která se rozhodla pro nezávislé psaní o designu, módě a ilustraci. „Baví mě objevovat krásné věci, za kterými se skrývá originální nápad a zajímavý příběh. A až mě jejich hledání přestane naplňovat, přijde konečně čas na vlastní tvorbu,“ komentuje s nadhledem blogerka svou práci. Seznamte se s ní i vy.
NAVŠTÍVIT BLOG

 

6. My One Way

„Vítejte na mém blogu. Tady mám o krok blíž ke krásným inspiracím od ostatních, při kterých relaxuji. Tady můžete částečně sledovat mou cestu k sobě samé. A uvidíte minimálně to, co mám ráda,“ zve vás k návštěvě blogu My One Way jeho majitelka Marta. Neváhejte a vstupte.
NAVŠTÍVIT BLOG

 

7. Reci Veci

„Tvorím, šijem, mením, dávam druhú šancu, fotím čo sa mi páči, čo cítim, čo ma teší a po čom túžim…“ To jsou slova Alexandry, která pro vás připravuje blog Reci Veci. Nahlédněte do jejího domova a podívejte se, jaké šikovné věci umí vyrobit.
NAVŠTÍVÍT BLOG

 

8. Chaloupka na konci světa

Blog Chaloupka na koci světa tvoří Jaroslava, řečená Rija. Její velkou láskou je právě chalupa, ve které s rodinou tráví víkendy. „Pomaličku se ji snažíme zútulnit, a tak se pokouším proniknout do tajů ručních prací a vyrábět různé doplňky a ozdoby. Přes léto pak přetvářím trávník v záhonky a realizuji své sny venku.“ Jak se jí to daří?
NAVŠTÍVIT BLOG

 

9. Jak se bydlí?

Blogovou stránku Jak se bydlí? o kultuře bydlení, designu i architektuře píše Jana. Zajímají ji pěkné interiery, design, ruční práce, knihy i filmy. Má ráda zajímavé nápady a vtipné věci, tak se nechte jejími postřehy a zkušenostmi také inspirovat.
NAVŠTÍVIT BLOG

 

10. Soňa Malinová

Vlastní jméno dala svému blogu designérka, keramička, zakladatelka neziskové organizace a žena mnoha dalších dovedností Soňa. Mimo jiné o sobě píše, že v poslední době propadla kouzlu fotografie a připravuje otevření vlastní výstavní galerie. Podpořte ji v jejím úsilí prohlídkou blogu.
NAVŠÍVÍT BLOG

 

11. Vintagelover

Krásu omšelých časů vám na svém blogu Vintagelover přiblíží Monika. Píše o bydlení, zahradě, renovaci starých věcí i výrobě dekorací. Má ráda nápady za pár korun a její inspirací je skandinávský design, vintage předměty a hlavně bílá barva. Na její stránce najdete vše, co ji baví, inspiruje, a co miluje. Přesvědčí vás, že i zdánlivě staré věci mohou být ještě pěkné a užitečné.
NAVŠTÍVIT BLOG

 

12. Quality Design

Interiérová designérka a obchodnice Pavlína je autorkou blogu Quality Design. Při své tvorbě se řídí mottem: „Naše domovy by měly vyprávět příběh našeho života. Zapomeňte na módu, na trendy, na dokonalost, která je nudná. Vybírejte si věci, které se vám líbí a váš domov bude mít styl.“ Jak se jí daří tahle slova naplňovat?
NAVŠTÍVÍT BLOG

 

13. La Petite Anne

Anna už jako malá trávila hodiny vystřihováním obrázků z katalogu nábytku a tvořením vlastních imaginárních domovů. Jak říká, interiérový design je její velká radost a zároveň sen o budoucím povolání, kvůli kterému také původně založila blog La Petite Anne. Má ráda umění, divadlo, tanec všeho druhu, cestování a kocoury. Přečtěte si její tipy na lepší bydlení i dobré jídlo.
NAVŠTÍVIT BLOG

 

14. Bára Perglová

Bára Perglová o sobě na svém stejnojmenném blogu říká, že je Evropoběžnice, milovnice malých snílků, minimalistka, designomil i prostě jen holka. „Ráda si lakuju nehty výrazně červenou barvou, ráda se hezky oblíkám, miluju toulky po vintage marketech, ráda překonávám vlastní strach i vlastní hranice, abych mohla růst.“ Vydejte se s Bárou objevovat svět.
NAVŠTÍVIT BLOG

 

15. A Home With Heart

Domov, kterému dává své srdce, vám představuje interiérová stylistka Petra. Kromě toho, že navrhuje finální podobu vnitřních prostor budov a přispívá do svého blogu A Home With Heart, tak také nadšeně objevuje krásné věci s příběhem. „Takové, které dělají domov domovem.“ Koukněte se, jak takové věci vypadají.
NAVŠTÍVIT BLOG

 

16. Home & Decor

Autorka blogu Home & Decor Veronika pracuje pro mediální vydavatelství. Ve volném čase se věnuje své dceři, ráda fotí, cestuje a poznává nová místa a lidi. Z toho pak také čerpá podněty pro další nápady. Prozradila na sebe, že zcela propadla kouzlu Paříže, přitahuje ji francouzský kavárenský styl, ale líbí se jí také jednoduché skandinávské interiéry. Přijměte pozvání na její stránky.
NAVŠTÍVIT BLOG

 

Další blogy o bydlení pro vaši inspiraci i potěšení

17. Baví mě bydlet

18. Beaute Blog

19. Zahrada a já

20. Bohemia Living

21. Břichopasův blog o hračkách

22. Bumpkinova

23. Chic Ada

24. DC pokračování

25. Dědečkova zahrada

26. Dobré bydlo

27. Jana Grešáková

28. My Home Style

29. Spacelicious

30. Bydlení ve 3D

31. Kouzlo domova

32. A.B. Living

33. Lom-Life

34. Manu Propria

35. My joys of home

36. Jak jsme stavěli dům v Praze

37. Photography as my hobby

38. Maison de Plaisance

39. Maison de style sar

40. Syroovka

41. U nás na kopečku

42. Venkovský styl

43. Anunkblog

44. Blogy o bydlení na Blogerky.cz

45. Design attractor

46. DesignVille

47. Stavba domu svépomocí

48. Interier Mag

49. My New Living

50. O bytech a lidech

51. Vintage Blog

52. iDesigner

53. Leeda’s living and life

54. Panel Story

55. Where I’m home

56. Mode de Boulangerie

57. Jane at Home

58. Interiér Magazín

59. Living Styles

60. Dream Gardens

61. My White Obsession

62. Kaleidoskop – Markéta Jinochová

63. Eurookna – Radek Štolpa

Obydlíčko
Logo