Cafe Morgal posouvá brněnské kavárenství o další level nahoru

Zajít si v Brně na dobrou kávu a do příjemného prostředí, to už spoustu let není sebemenším problémem. Kaváren je tu mnoho, přičemž spousta z nich opravdu na vynikající úrovni. Toho si byli zakladatelé Cafe Morgal vědomi, proto hned od počátku uchopili koncept své kavárny úplně jinak. Vynikající káva samozřejmě zůstala nedotčena. Ale speciální pozornost věnují zážitkům, které u nich ke kávě dostanete. A rozhodně jich není málo!

Kavárna, co není jen o kávě

Když jsme unavení nebo potřebujeme jen krátkou a příjemnou vzpruhu do dalších hodin dlouhého dne, stačí si zajít na dobrou kávu, vychutnat si ji. A jsme zase „ready“.  Jenže k tomu stačí káva kdekoliv, i z pojízdné kavárny, kde dokáží vykouzlit opravdu vynikající kávové variace.

Jenže Cafe Morgal není jen o kávě. Sem si zajděte, až budete chtít víc než jen kafe. Až budete toužit i po něčem do žaludku a ještě i něčem pro oči a duši. A aby toho nebylo málo, k veškerému sortimentu téhle barokní kavárny patří i regionální víno a dobré pivo.

Něco pro oči a duši? V kavárně?

Cafe Morgal je zasazeno do nádherného prostředí Místodržitelského paláce na Moravském náměstí. Architektury úžasně historická, pokorně barokní. Ale to není vše. Při rekonstrukci se totiž našla barokní freska, které majitelé dovolili určit ráz celého interiéru.

Díky ní zůstalo zachováno barokní prostředí, do kterého se podařilo nenásilně včlenit moderní prvky. Interiér Cafe Morgal kombinuje starou architekturu domu, tedy vysoké stropy, nádherně velká okna, díky nim dokonale vzdušný prostor, s moderními detaily, kterými je třeba světlý nábytek z masivu s ručně dělanými barokními detaily.

Ale to není vše. V Cafe Morgal si kdykoliv užijete i umění. Kavárna totiž slouží nejen jako galerie, ale i jako dějiště živých koncertů. Ty jsou pořádány v přilehlých venkovních prostorách. Nejen večer, ale i dopoledne, kdy je program věnován dětem.

Vynikající slow food nabídka

Kavárna Cafe Morgal nabídne samozřejmě kávu a nápoje. Znamenité jsou limonády. Sortiment rozšířila o vynikající regionální vína z malých vinařství. A na své si přijdou i pivaři. Od půl dvanácté až do desíti do večera si denně můžete vychutnávat speciality šéfkuchařů.

A nejde o žádné minutky nebo běžnou nabídku, na jaké jsme v podnicích kavárenského typu zvyklí. Jde o opravdové slow food speciality, na kterých si jejich autoři opravdu dávají záležet, včetně odpovídajícího času na přípravu.

Jestli žijete v Brně nebo se sem chystáte na pracovní cestu či výlet, jistě teď máte o čem přemýšlet. Až budete z Cafe Morgal vycházet, jistě nám dáte zapravdu, že jde o neobyčejnou kavárnu v neobyčejném prostředí, s neobyčejnou nabídkou káv, jídla i pití. A s úžasnými zážitky, které posouvají kavárenství v Brně o další level nahoru.

Zdroje:

  • http://www.morgal.cz
  • http://www.kiva.cz/

We will be happy to hear your thoughts

Komentujte

Obydlíčko
Logo