Česká cena za architekturu 2017: tyto krásy najdete u nás!

Česká cena za architekturu, vyhlašovaná Českou komorou architektů, zná se vítěze za rok 2017. Jde teprve o druhý ročník a už výběr finalistů naznačoval, že se je na co těšit. A jak to celé dopadlo?

Archeopark Pavlov – Hlavní cena

Hlavní cenu získala Architektonická kancelář Radko Květ za projekt Archeopark Pavlov. Za citlivou a svým způsobem impozatní realizací je šest let práce. Projekt začal v lednu 2010 a dokončen byl v roce 2016. Archeologické nálezy jsou pro návštěvníky citlivě zakomponovány do krajiny a nádherně s ní splývají.
Pokochtejte se v galerii.

Mimořádná cena Velux za nejlepší práci s denním světlem v interiéru

Kancelář Emergenative Architecture získala speciální cenu Veluxu za Dům pro spisovatelku v Čechách. Ten je obnovou třípodlažního prostoru padesát kilometrů za Prahou a kombinuje úctu k původním prvkům s novými trendy.

Společenské centrum Breda & Weinstein

Kancelář Šafer Hájek architekti s.r.o získala mimořádnou cenu Ministerstva průmyslu a obchodu za přístup a revitalizaci průmyslového objektu za rekonverzi zchátralého pivovaru, kde vzniklo nové obchodní a společenské centrum.

Chata u jezera  – finalista

Rekreační objekt od FAM Architekti, s.r.o v borovicovém lese na kraji jezera nabízí na první pohled zásadní jednoduchost s povedenými detaily. Objekt bodoval už v roce 2015, kdy získal Národní cenu za architekturu. No řekněte, kdo by nechtěl doplňovat síly v takové nádheře?

We will be happy to hear your thoughts

Komentujte

Obydlíčko
Logo