Chcete bydlet podle aktuálních trendů? Známe ty pro rok 2020!

V roce 2020 se trendy v bydlení zaměří na pastelově zelenou barvu a na chytrý multifunkční nábytek. Nebudeme se tolik soustředit na úložné prostory, ale spíše na svěžest zelené barvy. Padne klasické rozdělení bytu na tradiční místnosti, ale i přes to bude trendy domácnost pro rok 2020 velmi praktická. Obchody s vybavením do domu už se na tyto trendy připravují a postupně budou nabízet zajímavé cenové akce, které si snadno pohlídáte v online letácích na stránkách Letákomat.cz, díky čemuž si užijete trendy roku 2020 mnohem levněji!

Kterou zelenou pustit do domu?

Interiérový design bude v roce 2020 překypovat svěžími zelenými odstíny. Pro byty a domy v moderním stylu bude skvělou volbou zelená v odstínech neo mint, či zeleň křupavého jablka. Interiéry ve vintage nebo v rurálním stylu by se v roce 2020 měly pyšnit odstíny olivovými či šalvějovými, až mátovými.

Pokud váš interiér není vyhraněn ani do jednoho z těchto stylů, sáhněte po jakékoliv pastelově zelené barvě. Zelené odstíny se dobře vyjímají nejen na stěnách, ale i na nábytku, na bytových doplňcích nebo na textiliích. Takže trendy bydlení můžete mít v podstatě hned, protože pořízení nových textilií do bytu je otázkou chvilky.

Proč pastelově zelená?

Žádný trend nepřichází bezdůvodně. Ke každému jsou designéři a tvůrci trendů něčím vedeni. V případě pastelově zelené je to snaha dát lidem šanci opticky zvětšit malé obytné prostory, nechat se touto barvou zklidnit, uvolnit, navodit i příjemné spojení s přírodou. Pastelová zelená zkrátka prospěje každému interiéru i jeho obyvatelům. Třeba díky barvám, jako je tato od Borma Wachs si můžete nábytek natřít i sami.

Borma Wachs barva na dřevo PROVENZALE pastelová zelená 750 ml

Nábytek s více funkcemi, dokonce i ten chytrý

Trendy roku 2020 vedou k používání multifunkčního nábytku. Proč? Protože se stále více upřednostňují menší byty. Ty jsou jednak o něco levnější, jednak v nich úklid trvá o dost kratší dobu, a tak zbude více volného času. To však vyžaduje chytré využití prostoru.

Právě multifunkční nábytek a paravány nebo posuvné stěny jsou možností, jak si v tomto ohledu pomoci. I proto se multifunkční nábytek stal dalším z trendů v bydlení pro rok 2020. Skládací stoly, židle i stoličky, rozkládací pohovky s úložnými prostory, které umožní vynechat v interiéru spoustu skříněk. Horkým trendem jsou posuvné a zasouvací systémy, kdy se nábytku v době, kdy jej nepoužíváme, prostě zbavíme snadným složením, zasunutím, zdvihnutím.

Postupně už si zvykáme na chytré vybavení domácnosti v podobě spotřebičů, které lze ovládat hlasově skrze hlasového asistenta. Přicházejí však i matrace s monitoringem tělesných funkcí během spánku nebo elektronika, která nám pohodlně, bezdrátově a bez starostí kdykoliv dobije mobil.

 

Lampička s bezdrátovým dobíjením od IKEA

Tradiční dělení místností? Už ne!

Malé i velké byty se budou stále více otevírat, a to i v roce 2020. Klasické rozdělení místností s pevnými stěnami a dveřmi se bude postupně vytrácet. Tím vznikne v bytech více místa pro vybavení, které bychom jinak neměli kam umístit, například malá domácí posilovna. Bydlení v roce 2020 bude chtít rodinu spojovat, sdružovat, a tak se zaměří na minimalizaci oddělovacích prvků.

Rok 2020 počítá i s tím, že se posílí trend pořizování kancelářského nábytku do bytů. Stále více lidí pracuje z domova. V tom lze spatřovat velkou podporu ekologie, kdy odpadá mnoho cest do zaměstnání a zpět, což má dobrý dopad na kvalitu ovzduší, stejně jako třeba zmíněné online letáky, díky kterým již není nutné tisknout tisíce tun papíru a vozit je do jednotlivých domácností.

We will be happy to hear your thoughts

Komentujte

Obydlíčko
Logo