Vytvořte si doma doupě pro deskové hry

Neradi při sešlostech s rodinkou a kamarády znuděně zíráte na zprávy v televizi, zatímco bezobsažné hlášky reportéra přerušuje pouze usrkávání čajů? Užijte si společně raději kopu legrace s deskovými hrami. Nudu a zoufalé hledání témat ke konverzaci nahradí vzrušující souboje o bitevní pole, lstivé karetní intriky i příjemný pocit ze sdílené zábavy. Ať už jste herní začátečník či zkušený proháněč figurek po políčkách, poradíme vám, jak této zálibě přizpůsobit vaši domácnost. Zjistíte, že je to snadné, pohodlné a v mnoha případech i estetické pro váš interiér.

Najděte pro krabice vhodné a stylové úložiště

Hry mohou mít různé tvary a velikosti. Od malých krabiček s kartičkami až po velké bedny se spoustou figurek, a proto je třeba najít v domácnosti vhodné místo, do kterého sednou deskovky všech možných tvarů a podob. Jelikož jsou krabice deskových her designovány tak, aby byly nejen objemné, ale také aby byly pestré a atraktivní na pohled, spousta lidí si je ráda vystavuje na poličky a do regálů. Pokud se vaše sbírka rozroste, je regál ideálním místem, jak se s ní pochlubit. Navíc budete mít všechny hry na jednom místě a usnadníte si výběr té pravé pro dlouhý večer s přáteli. Pokud máte méně her, nebo si jejich existenci chcete nechat pro sebe, dobře poslouží i komody vybavené policovými skříňkami.

Užijte si zábavu a napětí v obývacím pokoji

Hrají-li lidé deskové hry doma, ve většině případů s nimi zamíří do pohodlí obývacího pokoje. Nejenže posedíte v měkké náruči vašich křesel a sedaček, ale zároveň si můžete pustit příjemnou hudební kulisu na televizi. Místem pro rozložení deskových her se v těchto případech stává konferenční stolek. Jak vybrat ten pravý pro účely herního bojiště? V prvé řadě je důležitá dostatečně široká horní deska, zejména pokud hrajete deskovky s rozměrnou herní plochou a množstvím figurek. Spíše než skleněná deska se hodí materiál na bázi dřeva, který usnadní manipulaci nejen s kartami. Držíte-li se jednodušších karetních her, postačí třeba i kulatý kávový stolek. Vhod přijdou konferenční stolky vybavené spodní policí, která poslouží jako odkládací plocha pro krabici, pravidla a figurky, které zrovna nepotřebujete.

Zpříjemněte si hru něčím na zakousnutí a hrajte v kuchyni

Druhým nejčastějším místem pro hraní deskových her je kuchyně či jídelna. Hru si rozložíte na jídelní stůl a zpravidla vám ještě zbyde spousta místa na skleničky vína či tácky s občerstvením. Pro hráče deskovek jsou ideální jídelní stoly s rozkládací funkcí. Po rozložení podstatně zvětšíte jejich šířku, takže má pak každý dostatek místa, stůl není přeplněný a pohodlně se k němu vměstná i větší množství hráčů.

A jak během hraní pohodlně posedět?

Poslední otázkou zůstává, jak všechny hráče okolo hry komfortně usadit. Hrajete-li v obýváku, je klasickým řešením využití sedací soupravy a křesla. Pro větší množství hráčů přijdou vhod i taburety a stoličky. Užitek najdou i sedací pytle, u kterých je však vhodné mít nižší konferenční stolek či poněkud ležérně hrát přímo na koberci. Při hraní v kuchyni příliš možností není, avšak nikdy není na škodu zpříjemnit si nejen hraní, ale i obědy a večeře židlemi s měkkým čalouněním.

Obydlíčko
Logo