Patrová postel je klasika. V dětském pokoji vám ušetří místo

Zařizování dětského pokoje bývá často obtížným rébusem. I malou místnost totiž musíte vybavit ke spaní, hrám a učení u pracovního stolu. Máte dvě děti a pro všechny činnosti jen omezený prostor malého pokojíku? Řešením jsou patrové postele a palandy. Potíže s místem vám pomohou odstranit také úložné prostory pod postelí, nebo police a regály bezpečně připevněné na zdi.

Vzácné místo skvěle ušetříte i zvýšenou patrovou postelí. Do volného prostoru pod ní dejte pro školáky židli, pracovní stůl i skříňky. V předškolním věku vaše děti ocení látkový domeček, připevněný závěsnou tyčí nebo suchými zipy. Udělejte svým potomkům alespoň na pár let jedinečný hrací prostor a parádní místo, kde budou moci rozvíjet svou fantazii.

Postel se skluzavkou bude eldorádem nejen pro vaše děti

Máte naopak v dětském pokoji dostatek místa? Pořiďte sem také velice oblíbenou postel se skluzavkou. Návštěvy kamarádů pak budou jednou velkou hrou, a děti z pokoje hned tak nedostanete. Látkové doplňky k postelím vyberte pro kluka třeba v modro bílých nebo modro žlutých kombinacích, pro holčičku je tradiční růžovo modrá nebo oranžovo červená kombinace.

Patrovou postel vyberte především konstrukčně stabilní a pevnou. Vsaďte na tradiční materiál, tedy klasické borovicové nebo smrkové dřevo. Při montáži zkontrolujte spoje, nesmí se v žádném případě viklat nebo posunovat. Nejen u dětí mladšího školního věku prohlédněte i zaoblenost rohů a vyčnívajících částí. Prověřte i pevnost bočnic a nejméně čtvrtmetrovou výšku zábrany proti pádu.

Při nákupu zvolte standardní rozměr postele, vydrží více let

Zdá se vám, že by dětem stačila menší lehací plocha postele? Za pár let byste se museli při nákupu rozhodovat znovu. Zvolte standardní rozměr 200 × 90 centimetrů, lůžko vydrží až do studentského věku. Třeba při návštěvách výborně poslouží i lůžko s šířkou 120 cm, protože se na něm mimořádně vyspí i dvě děti. S věkem stoupající nároky na úložné prostory vyřešte výsuvnými šuplíky.

Nedejte na okamžitý dojem a patrovou postel nakupte raději bez dětských motivů a obrázků. Do těchto pokojíků je totiž obecně nejlepší neutrální nábytek. S rostoucím věkem se za něj nebudou vaše ratolesti před svými vrstevníky stydět. Vsaďte na tradiční materiál, tedy klasické borovicové nebo smrkové dřevo. Pokud je u postele žebřík, tak alespoň 30 cm široký.

Kvalitní matrace poskytne dětskému tělu nejlepší oporu

Zdravý spánek podporuje nejen u dospělých kvalitní matrace. Patří i do patrových dětských postelí. Vyberte ji tak, aby poskytovala co nejlepší oporu tělu. Je páteř dítěte při poloze na boku v jedné rovině? Koupili jste dobře. Zejména u menších dětí nezapomeňte z praktických důvodů k matraci dokoupit pratelný potah.

Zajímavým řešením patrových postelí je částečné překrytí postelí v půdoryse. Nemusíte kvůli tomu horní postel umístit příliš vysoko a bude pro vás i děti dostupnější. Ušetří vám i další místo, protože pod ni bez problémů dáte pro oba vaše potomky psací stůl, hrací kout nebo úložné prostory. Další alternativou je postel na kolečkách, kterou na noc vysunete a přes den uložíte pod horní lůžko.

Pořídili jste svým dětem do pokoje patrové postele? Napište do komentáře pod článkem, jakou z nich mají radost a který výrobek vás nejvíce oslovil.

Obydlíčko
Logo