Kočky útočí! Propadnete i vy bláznivému kočičímu nábytku?

O tom, že kočky vládnou světu, ví každý uživatel internetu. Těžko si představit den na sociálních sítích bez toho, aby někdo nesdílel nějakou veselou fotku s roztomilým kočičákem. Kočky jsou jednoduše všude a svou roztomilostí dobývají dennodenně naše srdce. Mohou mít formu hraček, automobilů, obalů na telefony či společníků v kočičích kavárnách, které jsou velkým hitem poslední doby. Kočky pochopitelně infiltrovaly také fantazie designerů nábytku a interiérových doplňků. Snadno najdete spoustu šíleného nábytku s motivem micek, a proto jsme pro vás vybrali některé kousky, které by mohly okouzlit i ty z vás, kteří nejsou zrovna bláznivými kočičími tetkami.

Kočky jako hlídači trenýrek?

Nábytkem s doslova kočičí tváří je tato skříň. Posuvné dveře zdobí realistický portrét číči, které designeři přisoudili funkci hlídače oděvu a ozdoby interiéru. Její výrazné oči ihned zaujmou každého příchozího. Minimalistický design skříně jí umožní zapadnout do většiny moderních interiérů. Kočky jsou spojovány s elegancí a osobitostí, a proto není náhodou, že hned první představitel kočičího nábytku patří do domácnosti v moderním stylu. Pokud dveře odsunete, najdete objemný úložný prostor s šatní tyčí a policemi, do kterého uložíte své oblečky, které promění v kočky a kocoury také vás.

Neseďte na rozpálené plechové střeše, ale na elegantních židlích

Kočičí motivy ve spojení s moderním designem nenajdeme pouze u skříní, ale také u sedacího nábytku. Přesvědčí vás o tom tato dvojice elegantně tvarovaných židlí. Jejich sedací části zdobí výřez ve tvaru minimalistické kočičí siluety. Tento tvar může skvěle fungovat nejen jako výřez, ale například i jako vzor na tapetě, peřině či čalounění. I zde platí pravidlo, že co je kočičí, je příjemné a šmrncovní. Posedíte-li si na této kočičí židli s vaším čtyřnohým kamarádem na klíně, ihned zapomenete otravnou definici slova stres. Je známo, že kočičí vrnění má blahodárný účinek na lidskou psychiku a boj s úzkostmi.

Přilákejte bohatství s pomocí japonského kočičáka

Odskočme na chvíli ladným kočičím skokem od nábytku k interiérovým dekoracím. Velmi oblíbeným kočičím doplňkem obchůdků i domácností je tradiční japonská soška maneki neko. Příznačným znakem této micky je obojek s rolničkou a zdvižená tlapka, kterou soška ve většině variant kývá. Za pohybem packy stojí symbolika. Pokud maneki neko mává pravou packou, láká do domácnosti bohatství, pokud mává levou, přitahuje zákazníky. Proto můžeme sošku často vidět ve výlohách kaváren a krámků. Je na vás, zda bude vaše maneki neko vítat přátele v předsíni, nebo bude zdobit váš obývák za skleněnými dvířky vitríny.

Ani dětský pokojík nepřijde o kočičí atmosféru

Koťata a kočičky jsou oblíbeným dětským motivem a spousta postaviček z oblíbených pohádek má podobu právě kočičího hrdiny (Kocour v botách či Mikeš by o svých trampotách mohli vyprávět). Proto není náhodou, že velkou část nábytku s kočičí tematikou tvoří právě kousky do dětských pokojů. Pěknou ukázkou je pokojík na fotce, jehož části jsou sjednoceny potiskem s oblíbenou dětskou postavičkou. Kočičí motivy na nábytku působí vždy vesele, a proto si můžete být jistí, že při jejich zvolení naplníte doupě své ratolesti dobrou náladou a veselou atmosférou. A na rozdíl od skutečného kotěte vám to na potisku nezaneřádí byt a nepoškrábe drahocennou čalouněnou sedačku.

Obydlíčko
Logo