Malá koupelna – velký relax. Udělejte si místo

Pokud má vaše koupelna rozměry podobné výtahové kabince nebo kumbálu, nezoufejte. I na malém prostoru se dá vymyslet chytré a elegantní řešení, které vám přinese potřebný komfort na hygienu, pěstění těla a relax. Nabídek nábytku, sanity a vychytávek na úložné prostory pro miniaturní koupelny je na trhu takové množství, že se nemusíte omezovat ve svých požadavcích. Vyberte si třeba umyvadlo na pračku s odkládací plochou, vyšší, ale kratší sedací mini vanu, do sprchového koutu sedátko nebo pohodlnou lavičku.

Volně uložené věci skryjte před zvědavými zraky

Mějte kosmetiku a spotřebiče za dvířky. Je to lepší, než je nechat vyskládané na vaně a všude kolem. Zrcadlové skřínky nad umyvadlo pořiďte klidně i dvě. Budete mít svá zkrášlovadla po ruce, ale hezky schované. Skříňka pod umyvadlo skryje kosmetické produkty i čisticí prostředky. Chcete otevřené police? Skleněné vám pomohou zachovat pocit vzdušnosti.

Použijte osvědčené triky. Dvě zrcadla naproti sobě, světlé barvy a nábytek závěsný, případně na nožičkách.  Malým koupelnám sluší funkční minimalistické vybavení. Investujte do kvalitních materiálů a hezkého designu. Trendem je přírodní dřevo. Alternativou jsou tapety s kvalitním digitálním potiskem.

Využijte co nejlépe veškerou výšku místnosti. Nehlubokou skříňku nebo systém polic umístěte i nad WC. Nezahlcujte všechny možné prostory nábytkem. Raději najděte věcem, jako jsou špinavé prádlo, mopy a sušák, místo v jiné místnosti. Polici nebo skříňku skvěle uplatníte nade dveřmi. Dáte si do ní zásobu toaletního papíru, vonných svíček, nebo čistých ručníků. Nezapomeňte na stupínek, abyste na uložené věci dosáhli bez rizika z poranění.

Použijte nejrůznější organizační vychytávky

Kovový závěsný systém s háčky a košíčky přinese styl i organizaci v jednom. Proutěné doplňky venkovský nádech, plastové bílé boxy moderní čistotu. Závěsný program instalujte i přímo do sprchového koutu nebo nad vanu.

Pro spousty drobností pověste na dveře botník – kapsář. Dosáhnou tak na ně i děti. Nebo tam dejte věšák na osušky a župany. Ručník na ruce zavěste na háček přímo na umyvadlo.

Pokud máte vanu, nesmí na ní chybět odkládací polička nejlépe ze dřeva nebo bambusu. Odložte si na ni při lázni třeba šálek čaje, bohémskou sklenku šampaňského i knížku.

Pořádek a málo věcí pro správnou náladu

Pořádek je nezbytným základem. K dotvoření nálady si ještě pořiďte pár kousků dekorací, které osloví všechny vaše smysly. Svíčka na provonění místnosti, designová sada dóz, luxusní ručníky a osušky nebo zarámovaný obraz jsou tou pravou třešničkou na vašem malém, ale chytře zařízeném koupelnovém dortu.

Obydlíčko
Logo