Malé akvárium za malou cenu, prostě pro začátečníky

Chcete začít s akvaristikou a nevíte jak na to? Nebo potřebujete jen malé zpestření do bytu, které bude v podobě akvária s rybičkami, krevetkami nebo bettou úžasným doplňkem vašeho obýváku, chodby či interiérové zimní zahrady? Můžete začít s Cat-Gato akvarijním setem Pacific 40 cm, o objemu 18 l. Chybí mu totiž jen topítko, které však nepotřebují všechny druhy chovatelné v tomto setu.

Kompletně vybavené skleněné akvárium

U setu Cat-Gato Pacific jde opravdu o kompletně vybavenou záležitost. Tedy pokud v něm nechcete chovat bettu, pro kterou bude nutné dokoupit ještě i topítko. Perfektním prostředím bude tento set i pro krevetky, které žádné přitápění nepotřebují.

Akvárium je nabízeno za velmi příznivou cenu, proto jej snadno můžete vyzkoušet i v případě, že si svou budoucí akvaristikou nejste vůbec jistí. Nebo tehdy, když po vodních zvířátkách touží vaše malé děti. Do zkoušky chování krevetek či betty totiž musíte investovat jen velmi málo, přičemž však získáte kompletní set. Co v něm bude?

  • akvárium o objemu 18L
  • osvětlovací kryt včetně 15W žárovky
  • plastový rámeček pod akvárium
  • vnitřní filtr
  • digitální nalepovací teploměr
  • síťka

Drobné akvárium pro drobné (nejen) rybičky

Set Cat-Gato Pacific 40 cm má subtilní rozměry. Celkový objem je pouhých 18 litrů. A akvárium je velké (š x v x h): 40 x 20 x 25 cm. Celková výška včetně krytu je pak 30,5 cm. Akvárium se proto vejde na každou skříňku, nosnou poličku nebo i do koutku na zem, pokud nehrozí útok zvědavým domácím mazlíčkem či ještě příliš malým dítětem.

Tohle balení je v černé barvě, takže se hodí do každého interiéru. Značka Cat-Gato je tradičním výrobcem akvaristického vybavení a doplňků. Nutno však dodat, že je pár detailů, na kterých mohl výrobce více zapracovat. Které? Těm se věnujeme hned v dalším odstavci.

Příliš výkonné svícení i filtrace

Tohle jsou dva detaily, které výrobci drobného akvária trochu „utekly“. Parametry svícení a filtrace totiž ponechal naddimenzované – jako pro svá větší akvária. Při objemu tohoto malého akvária, tedy 18 litrů, je 15W žárovka příliš. Ne pro své obyvatele, ale pro vodní řasy. Brzy je totiž budete mít všude. Je proto lepší vzít si k akváriu ještě spínací hodiny, které budou osvětlení časové korigovat.

Pokud si ale budete hlídat doporučenou teplotu vody, brzy zjistíte, že v světlo není třeba zapínat vůbec, a tak jde v případě osvětlení v tomto setu spíše o zbytečnou součástku.

Teploměr je součástí balení
Teploměr je součástí balení

Filtrace je také naddimenzovaná, ale pouze výkonově. Na objem vody a množství filtrační hmoty je její výkon příliš velký. Proto filtr dělá příliš silný proud, což obyvatelům akvária dlouhodobě nesvědčí. A když filtr zapnete, přes okraje akvária, pod plastovým krytem, bude stékat voda, pokud akvárium naplníte až po okraj.

A ještě jednou pozor, rybička z obrázku se do tohoto akvária opravdu nehodí. Nebylo by jí tu dobře. Pro reálné obydlení prostoru počítejte spíše s krevetkami nebo bettou. Oceníte však nalepovací digitální teploměr nebo plastový rámeček pod akvárium, který zamezí kontaktu skla s vaším nábytkem nebo podlahou. My máme v tomto akváriu celkem 4 rybičku. Jednu bettu, jednoho čističe a dvě nějaké barevné, jejichž druh mi už unikl. Snášejí se dobře a i prostor jim vyhovuje poté, co jsme do něj přidali dvě vodní rostlinky a pár drobných dekorací.

Hodnocení

6.5 Total Score
Pro první krůčky

Výhodou tohoto setu je jednoznačně vše v jednom. Počítejte ale, že nejspíše budete chtít vyměnit žárovku za slabší, případně ji nepoužívat vůbec. Filtr je výkonnější, než je zdrávo a pořádně jej uslyšíte. Podívejte se na aktuální cenu Cat-Gato akvarijní set Pacific 40 cm, 18 l.

Líbí
  • Rozumná cena
  • Vše v jednom
  • Neutrální design
Nelíbí
  • Zytečně výkonné světlo
Add your review

We will be happy to hear your thoughts

Komentujte

Obydlíčko
Logo