Jaké máte doma materiály? Obklopte se více přírodou

Jste ten typ, který v srdci nosí spoustu prostoru pro krásy přírody? Zároveň jste však odříznut v betonovém městě a jediný způsob, jak se dostat na čerstvý vzduch je nezbytně pomoci auta nebo MHD? Přiveďte si přírodu domů. Začněte u nábytku ze dřeva nebo běžte dál a ponořte se do inspirace ještě hlouběji.

Masive náš, jenž rosteš v mnoha lesích

Dřevěný nábytek nejsnáze zapadne do prostor, jako jsou kuchyně, ložnice či zahrádky. Jsou to části domácnosti, kde obecně vzato očekáváme kvalitní materiály s co nejdelší životností. Když vyjdeme ven, tak dřevěná lavice působí natolik přirozeně, že nás svou pohostinností automaticky nabádá k usednutí. Není to však samotnou lavicí, může za to masiv, ze kterého je složena. Všichni jsme velmi spjati s přírodou, takže její nejčistší forma nás přirozeně přitahuje nejvíce.

Koroze je převozník na onen svět

Také kovový nábytek je samostatná kategorie. Jeho výhodou je, že se při výrobě nezřídka myslí i na estetiku a díky ní často vznikají pod rukami zkušených kovářů překrásná umělecká díla. Taková zahradní židlička z ohýbaných plátu železa působí v plenéru téměř stejně přirozeně, jako její dřevěná sestřička. Oproti plastům je to s údržbou podobné jako u dřeva. Jednou za čas je třeba vše důkladně natřít, aby koroze nepostupovala tak rychle a vaše nádherné posezení si matka příroda zase nevzala zpět.

Plast – jen dočasná výhoda

Oproti předchozím materiálům se v opačném případě pozastavíme nad plastovým nábytkem, který i díky sluníčku za čas nevypadá vábně. Díky svým vlastnostem se na přímém svitu různě kroutí a deformuje. Poločas rozpadu plastů je velmi dlouhý, a když je v tmavém odstínu, tak se i zahřívá a dosedající rekreant se tak snadno spálí. Jeho nabídka je v obchodech však obrovská a tím se z něj stává v podstatě levné a efektivní řešení. Dlouhodobě však nenabízí takový pocit luxusu a požitek z jeho užívání se postupně zcela vytratí.

Buďte originální

Když jsme si teď uvedli několik málo příkladů, tak vyvstává otázka: Proč doma nemáte více přírodně laděných kousků? Nábytek, který vás díky svým vlastnostem a přirozenosti při užívání zaplaví pocity propojení. Načerpejte inspiraci ve svém okolí, a buď si takové kousky kupte, nebo jestli máte možnost, tak si je sami vyrobte. Návodů je na internetu a v literatuře spousta a takový konferenční stolek s nohama z větví spíchnete vcelku snadno. Pokud však doma chcete mít něco, nad čím se budou pozastavovat nejen vaši hosté, tak si vyrobte originál podobný tomu, který vidíte na přiloženém videu.

Kreativitě se meze nekladou

Všechno se dá vylepšit. S tímto vědomím vás budou držet při zemi už jen vaše vlastní limity. Když se na chvíli zamyslíte nad jednotlivým vybavením své domácnosti, určitě si uvědomíte, jakým způsobem ho upravit a vdechnout mu zároveň více z divoké přírody. Vyrobte si například lustr z dlouhé větve a bodovek nebo si nalepte kamenné obklady kolem televize. V poslední době jsou také velice populární domácí skleníky i vertikální zahrady. Škrabadlo pro kočky nekupujte a raději ho vytvořte ze starého stromku. Možností a způsobů zkrášlování vás jistě napadne mnohem více. Výsledný celek pak bude stát za to. Obklopeni kamenem, dřevem, kovem a sklem se budete doma cítit příjemněji a snáz tak přečkáte dobu, než zase vyrazíte někam na výlet se svačinou v batohu.

Témata:

Obydlíčko
Logo