Jaro v plném proudu: nechť je vaše zahrada znovu skvělá!

Rtuť v teploměru pomalu šplhá vzhůru po vertikální ose a vy se již nemusíte bát otevřít dveře na zahradu či dvůr ve strachu, že by vám domů vtrhl sněžný muž. Nastal čas si zahradu opět zušlechtit a vybavit tak, aby byla příjemným prostředím pro grilovačky, opalování, pěstování květin či lenošení s knížkou za zvuků ptačího pěveckého sboru. Načerpejte několik užitečných tipů, jak holou zahradu proměnit v útulné místo, ze kterého se vám nebude chtít ani do vyhřáté postele.

Čaj i steak chutnají na zahrádce výjimečně

V každé zahradě je příjemné trávit čas i plnit si žaludek, a proto je potřeba zajistit nějaký druh posezení. Vhod přijdou menší stolky s křesly i lavice s jídelními stoly. První jmenované je ideálním místem pro čajové či kávové dýchánky. Vhodný je proutěný či ratanový nábytek, které působí svěže, stylově, ale zároveň je dostatečně pevný. Chcete-li na zahradě pořádat větší hostiny či grilovačky, přijde vhod pořádný stůl, který dle libosti obklopíte židlemi či lavicemi. Pro tyto příležitosti se nejčastěji volí nábytek z pravého dřeva v přírodním odstínu bez povrchové úpravy, který do exteriéru nejlépe zapadne. Lavice mají tu výhodou, že se díky nim na malý prostor pohodlně vejde více hladových krků.

A co takhle něco ležérního?

Na zahradě lze však posedět i jinak. Pokud si chcete užít maximální relax, sáhněte po léty ověřených houpacích křeslech. Houpání na křesle je návykové a nebude se vám chtít přestat ani po sledování romantického západu slunce. Většina houpacích křesel se navíc může pochlubit zdobeným designem, který v kombinaci s jejich zaoblenými křivkami působí značně estetickým dojmem. Jste-li zvyklí na pohupovací se křesla do obýváku, bude pro vás pořádné zhoupnutí na pravém houpacím křesla zcela novým zážitkem. Na zahradu jsou ideální křesla s dřevěnou i kovovou konstrukcí.

Nejen květiny vyzdobí vaši zahradu

Posezení bychom měli, teď si jen okolí patřičně zkrášlit. Pokud jste si naplnili zahradu okouzlujícími květinami a zbyly vám nevyužité květináče, můžete zjistit, že i bez květin uvnitř dají vaší zahradě šmrnc. Existuje spousta tipů, jak z nich vytvořit fešné a originální dekorace. Inspirujte se například zde. Oblíbenou možností je vytvořit z květináčů postavičky, které nahradí ohrané sádrové trpaslíky. Obvykle k jejich vytvoření stačí lýko, malovátka a šikovné ruce. Výsledné panáčky můžete postavit či posadit na zahradní lavici, parapet nebo je postavit k vašemu oblíbenému záhonku jako věrnou stráž.

👉Tip: Chcete poradit, jak postavit terasu?

A jak dál pokračovat v zdobení?

Kreativní vyžití na zahradě samozřejmě nekončí pouze u květináčových mužíčků. Stylová výzdoba jde stvořit i z dalších věcí, které najdete ve sklepě či v kůlně. Obarvěte například staré pneumatiky, naplňte je hlínou a vytvořte z nich pestrobarevný záhonek. Došly vám květináče? Co takhle místo nich využít staré holínky či lahve? Vlastní stylové stolky a posezení si pak můžete vyrobit například z nevyužitých palet s pomocích trochy barvy a laku. Spoustu dalších kreativních tipů najdete zde.

Obydlíčko
Logo