Vykouzlete dětem pastelový pokojíček v barvách jara

I když za okny stále ještě řádí mrazíky, začínáme čím dál víc toužit po jarním sluníčku a po barevných kombinacích, které se venku pomaličku začínají probouzet. Popožeňte malinko čas a vykouzlete jarní atmosféru i v dětském pokoji. Máme pro vás pár tipů, jak dětem vytvořit snové království v pastelovém stylu doplněném o krásné jarní dekorace.

Nábytek do dětského pokoje v barvách pastelek

Zatímco v zimě jsme dětské pokojíčky oblékali do hřejivého kabátku barvy burgundy a teplé modré, jaro si žádá odlehčené a hravé barvy. Zdi na stěnách ponechte v přírodních světlých tónech a vyřáděte se na doplňcích. Značka Bloomingville je na pastelové doplňky pro děti mistr! Praktický dřevěný box na kolečkách s růžovou barvou uvnitř, stylový stan, poličky ve tvaru domečku nebo například roztomilý taburet vytvoří v pokoji dokonalé království, ze kterého děti budou těžko odcházet. A vy také.

Každý pokoj by měl mít svou dominantu. Ať už jde o postýlku, velký koberec, nebo zajímavé osvětlení. Co tedy vybrat jako dominantní prvek do dětského pokojíčku? Například křeslo, taburet, barevnou poličku nebo velkou trendy lampu v podobě králíčka Miffyho. Pokud si nejste s barevným nábytkem jisti, sáhněte raději po bílé. Ta se pak s pastelovými doplňky kombinuje jedna báseň!

Nejkrásnější dekorace

Jednou z našich nejoblíbenějších dekorací do dětského pokoje jsou plakáty a obrázky. V mžiku dokážou zaplnit prázdné místo na zdi a dodat pokoji nádech pohádkového království. Pro fajnšmekry doporučujeme plakáty švédského dua Mrs. Mighetto, které jsou namalovány tak, aby vyprávěly příběh snových bytostí.

Každá postavička má své jméno a svoji vlastní pohádku. Jejich překrásné ilustrované zpracování v sobě ukrývá nádech tajemna, které ale vyvažují jemné pastelové tóny. Hodí se dokonale do pokoje novorozence, ale i odrostlejšího dítěte.

Mezi jarní dekorace do dětského pokoje  bychom mohli zařadit i roztomilé svítící lampičky v bledě růžových, žlutých a modrých odstínech. Nebojte se kombinovat různé tvary a odlišné barvy. U tohoto hravého stylu je skvělé, že se barvy navzájem skvěle doplňují a vy tak můžete nechat popustit uzdu fantazie. Zde klidně kombinujte hrušky s jablky.

V případě značky A Little Lovely Company toto rčení můžete vzít doslova. V jejím sortimentu totiž najdete pestrobarevné dekorace, lampičky i hračky do vody ve tvaru ovoce a zvířátek.

Aby bylo dítěti v pokoji příjemně, je potřeba myslet i na maličkosti. Třeba na dětské háčky s motivem lesních zvířátek značky Bloomingville. Skvěle se budou hodin na bundu, batůžek, na cokoliv. Jaro je i ve znamení Velikonoc, proto můžete zakomponovat i roztomilé girlandy s králíčky či vajíčky. Nezapomeňte ani na kobereček, který zahřeje dětské nožky a bude sloužit i jako podložka na hraní. Vybrat můžete klidně odvážnější s roztomilým motivem, ale pokud si na takový výběr netroufáte, vsaďte na jistotu a pořiďte střídmější. Stačí pár pastelových proužků a uvidíte, jak pokoj prokoukne!

Tipy jak zařídit pastelový dětský pokojíček ve zkratce

  • Volte neutrální barvu stěn. Tu pak oživte pomocí pastelových doplňků, které můžete v případě potřeby a ročních období       obměnit. Doporučujeme pestrobarevné obrázky, svítící lampičky, barevný kobereček a povlečení.
  • Vsaďte na barevné úložné boxy, truhly a košíky, které jsou skvělou volbou pro rychlý úklid hraček.
  • Rozdělte pokoj na několik menších zón. V pokoji by neměla chybět spací část, místo na hraní a relaxaci a koutek s psacím stolkem.
We will be happy to hear your thoughts

Komentujte

Obydlíčko
Logo