Jak vybrat patrové postele

Zařizování dětského pokoje bývá obtížným rébusem. I malou místnost totiž musíte vybavit ke spaní, hrám a učení u pracovního stolu. Máte více dětí a pro všechny činnosti jen omezený prostor malého pokojíku? Řešením jsou patrové postele a palandy. Potíže s místem vám pomohou odstranit také úložné prostory pod postelí, nebo police a regály bezpečně připevněné na zdi.

Vzácné místo skvěle ušetříte i zvýšenou patrovou postelí. Do volného prostoru pod ní dejte pro školáky židli, pracovní stůl i skříňky. V předškolním věku vaše dítě ocení látkový domeček, připevněný závěsnou tyčí nebo suchými zipy. Udělejte svým potomkům alespoň na pár let jedinečný hrací prostor a domeček, kde budou moci rozvíjet svou fantazii.

Postel se skluzavkou bude eldorádem nejen pro vaše děti

Máte v dětském pokoji dostatek místa? Pořiďte sem také velice oblíbenou postel se skluzavkou. Návštěvy kamarádů pak budou jednou velkou hrou, a děti z pokoje hned tak nedostanete. Látkové doplňky k postelím vyberte pro kluka třeba v modro bílých nebo modro žlutých kombinacích, pro holčičku je tradiční růžovo modrá nebo oranžovo červená kombinace.

Dětská patrová postel por dvě holčičky od ATAN nábytek


Při nákupu patrových postelí nezapomeňte na bezpečnost. Změřte doma výšku pokojíku, počítejte s omezením. Vzdálenost horního lůžka od stropu má umožnit pohodlné a bezpečné sezení dítěte. Počítejte ale raději s výškou dospělého. Máte více místa? Místo žebříku zvolte k výstupu dětí na horní postel spíše boční schůdky, doplňte je třeba provazovým zábradlím.

Patrová postel musí být stabilní a pevná

Patrovou postel vyberte především konstrukčně stabilní a pevnou. Vsaďte na tradiční materiál, tedy klasické borovicové nebo smrkové dřevo. Při montáži zkontrolujte spoje, nesmí se v žádném případě viklat nebo posunovat. Nejen u dětí mladšího školního věku prohlédněte i zaoblenost rohů a vyčnívajících částí. Prověřte i pevnost bočnic a nejméně čtvrtmetrovou výšku zábrany proti pádu.

Někteří odborníci radí, že na horní postele raději nepatří malé děti do šesti let. V každém případě vyberte takovou postel, kde boční zábranu náhodou a bez nářadí neuvolníte. Máte u postele žebřík? Kupte jej široký alespoň 30 cm, dětské chodidlo se do něj musí vsunout alespoň do hloubky devíti centimetrů. Ochráníte tak své ratolesti v budoucnu před nepříjemnými úrazy.

Při nákupu zvolte standardní rozměr postele, vydrží více let

Zdá se vám, že by malému dítěti stačila menší lehací plocha postele? Za pár let byste se museli při nákupech rozhodovat znovu. Zvolte standardní rozměr 200 × 90 centimetrů, a lůžko vydrží až do studentského věku. Třeba při návštěvách výborně poslouží i lůžko s šířkou 120 cm, protože se na něm mimořádně vyspí i dvě děti.

Nedejte na okamžitý dojem a patrovou postel nakupte raději bez dětských motivů a obrázků. Do těchto pokojíků je totiž obecně nejlepší neutrální nábytek. S rostoucím věkem se za něj nebudou vaše ratolesti před svými vrstevníky stydět. Vaše děti budou mít i stále vyšší nároky na úložné prostory, proto u spodní postele pořiďte výsuvné šuplíky na uložení všech pokladů.

Kvalitní matrace poskytne dětskému tělu nejlepší oporu

Zdravý spánek podporuje nejen u dospělých kvalitní matrace. Patří i do patrových dětských postelí. Vyberte ji tak, aby poskytovala co nejlepší oporu tělu. Je páteř dítěte při poloze na boku v jedné rovině? Koupili jste dobře. Zejména u menších dětí nezapomeňte z praktických důvodů k matraci dokoupit pratelný potah.

Zajímavým řešením patrových postelí je částečné překrytí postelí v půdoryse. Nemusíte kvůli tomu horní postel umístit příliš vysoko a bude pro vás i děti dostupnější. Ušetří vám i další místo, protože pod ni bez problémů dáte psací stůl, hrací kout nebo úložné prostory. Další alternativou je postel na kolečkách, kterou na noc vysunete a přes den uložíte pod horní lůžko.

Částečně překryté postele mají místo pro stůl nebo hrací kout a jsou dostupnější

Výběr patrové postele nebudete mít kvůli široké nabídce snadný. Pokud vám nevyhovuje sortiment díky atypickým rozměrům pokoje, nebo se vám nábytek nelíbí, nechte si patrovou postel vyrobit na míru. Investice to ovšem bude výrazně dražší. Zařízení dětského pokoje nábytkem je během na dlouhou trať. Musíte jej totiž přizpůsobit věku vaší ratolesti. Předškoláci ocení zvýšenou postel se žebříkem, pod níž se dá nejen krásně schovat, ale i uložit spoustu hraček a potřebných věcí.

Kde koupit online

Doporučujeme tyto postele, kliknutím se dostanete přímo na výběr patrových postelí u prodejce:

Obydlíčko
Logo