Pokoj pro kluka zařiďte nadčasově. Využijte už dopředu navržené sestavy

Zařizujete pokoj pro vašeho nejmenšího „následníka trůnu“? Počítejte s několika etapami; dětský pokoj totiž přechází postupně v místnost pro předškoláka, školáka a případně ještě později pro studenta. Se zvyšujícím se věkem vašeho potomka očekávejte, že si do vybavení a barevnosti nechá mluvit čím dál tím méně. Stále ale budete vybavovat vlastně ložnici pro děti.

V malém pokoji zařiďte úložná místa pod postelí

Pokud máte pro kluka pouze omezený prostor malého pokojíku, dobře si vše nejdříve rozvrhněte. Jak vybavit místnost ke spaní, hrám na zemi i k učení u pracovního stolu. Počítejte i s místem pro ukládání bobtnajících hromad hraček a oblečení. Pomozte si s úložnými prostory pod postelí, nebo policemi a regály, bezpečně připevněnými na zdi.

Klučičí pokoj musí být poznat ještě před vstupem do jeho doupěte. Proto si kluci rádi na dveře dávají ceduli s oznámením, kdo je za nimi pánem, a co čeká toho, kdo třeba vstoupí bez vyzvání. Oblíbená hláška je třeba: „Pozor teenager! Podrážděný, trucovitý, nevyzpytatelný.“ Vybavení mu kupujte v neutrálních barvách a tvarech. Osobitý nádech pak pokoji dodají rozličné doplňky.

         Ukončit věčný nepořádek v klučičím pokoji pomohou praktické komody.

Úložné prostory

Pokud se chcete vyhnout prodírání se hromadami oblečení a hraček na zemi, zařiďte klukovi pokoj dostatečným množstvím ukládacích prostor. Poličky, truhly, komody či různé skříňky se snadným přístupem mu jistě úklid usnadní. Praktické komody vám pomohou zpřehlednit a uskladnit spoustu věcí. Na si můžete vybrat tu, která bude barevně a stylově zapadat do celého pokoje.

Bezpečnost

Nezapomeňte, že malí kluci jsou raubíři. Proto nesmí mít nábytek ostré hrany a rohy. Pokud je takto neošetřil už výrobce, zakryjte je plastovými kryty. Jestliže do pokoje koupíte i nějaké to sportovní šplhadlo, myslete na dostatečné změkčení podlahy. K tomu vám poslouží žíněnka, nebo koberec s vyšším vlasem. Počítejte s tím, že se vám ale bude znatelně hůře čistit.

Nezapomeňte na skrýš pod zvýšeným lůžkem či palandou

Ideálním a praktickým doplňkem do dětského pokoje jsou sedací vaky. Odzkoušela je v pohodě celá řada malých i velkých zákazníků a jsou stále populárnější. Snad každý kluk ocení palandu, po které může šplhat, nebo zvýšené lůžko, pod kterým si může vyrobit skrýš. Náruživému čtenáři pořiďte do pokoje pořádnou knihovnu a k ní přidejte pohodlné křeslo a stylovou lampu pro večerní čtení.

Výběr nábytku vám znatelně ulehčí navržené sady nábytku pro dětské a studentské pokoje. Snažte se být trochu nadčasoví a nakupujte tak, aby vybavení synova pokoje vydrželo déle než jeden rok. Neváhejte koupit pořádný pracovní stůl. Váš potomek u něj bude trávit stále více času, učit se číst a psát, dělat úkoly. Ideální délka stolu v období začátku školní docházky je 150 cm.

                  Na postel pořiďte kvalitní přehoz. Povalování vašeho potomka přes den tak ničemu neublíží.

Matrace a rošty

Kvalita postele závisí na kvalitní matraci a roštu. Pokud máte dostatek prostoru, zvolte šířku lůžka 120 cm. Váš potomek totiž na posteli stráví hodně času, ať už učením, psaním na počítači, čtením nebo telefonováním. Barevnou dekoraci a ochranu matrace zajistíte s kvalitním přehozem. Obecně odborníci doporučují měnit matraci ze zdravotních důvodů každých sedm let.

Vytvořit téměř ideální dětský pokoj není jednoduché, ale vše můžete s trochou času zvládnout. V každém případě vždy myslete na bezpečnost a přesvědčte se hlavně o stabilitě koupeného nábytku. Netolerujte ostré rohy a zkontrolujte si i zdravotní nezávadnost použitých barev. Pořiďte i kousky sektorového nábytku. Jeho výhodou je snadné poskládání modulů a tím i široká variabilita.

Zařizovali jste, nebo v blízké době budete, kompletní pokoj pro vašeho syna? Podělte se v komentáři pod článkem s ostatními čtenáři o vaše současné nápady a budoucí zkušenosti.

Obydlíčko
Logo