Jak zařídit pokoj pro malou dámu? Záleží na její povaze

V minulém článku jsme se věnovali tomu, jak zařídit pokoj pro kluky. V tom dnešním vám prozradíme, jak svojí malé holčičce zařídit takový dětský pokoj, na který bude vzpomínat celý život.

Jakým nábytkem pokoj pro dceru vybavit?

Podívejte na tipy rozdělené podle toho, jakou slečnu doma máte.

Roztomilá princezna

Máte doma malou princeznu, která bez krásných šatů a korunky na hlavě neudělá ani krok? V tom případě jí uděláte radost pokojíčkem v růžové barvě. Do postýlky jí nezapomeňte dát spoustu malých polštářků s plyšovým povlakem a nad postel zavěste nebesa. Romanticky a něžně působí spojení růžové a bílé barvy v kombinaci s dřevěným dekorem.

Pokojíček pro malé princezny

Malá dračice

Je vaše holčička jako „živé stříbro“ a chvíli nevydrží na místě? V tom případě by jí v pokojíčku rozhodně neměla chybět závěsná houpačka, sedací vak a bazének s balónky. Její fantazii můžete podpořit i indiánským teepeem. Neposedné děti mají často problém s koncentrací, a proto je nejlepší vybrat nábytek v zelené barvě, která uklidňuje a navodí pohodovou atmosféru.

Zelená barva uklidňuje

Budoucí studentka

Děti rostou jako z vody, a tak, aniž byste se nadáli, je z vaší maličké, která ještě před chvílí nechtěla usínat bez pohádky slečna navštěvující školu. Větším děvčatům se bude líbit pokoj ve světlých nebo pastelových barvách a nábytek, který bude moderní i když nastoupí na střední. Vsaďte na nadčasovou kombinaci dřeva a bílé barvy. Pro oživení dejte na police zelené květiny.

Stylový studentský pokoj

Slečna se sportovním duchem

Baví ji gymnastika, plavání, kolo, atletika a i v ostatních sportech je jako doma? V tom případě se zamiluje do pokoje se šplhacím lanem, trampolínou nebo basketbalovým košem. V jejím pokojíčku by neměla chybět police, regál nebo vitrína na trofeje a na stěně by mělo být dostatek prostoru pro vystavení zarámovaných diplomů.

Každá trofej musí mít své místo

Nadšená čtenářka

Děti se pořád potulují v říši fantazie. A kde jinde se fantazii daří lépe než v knihách? Pokud je vaše malá dáma knihomolka, rozhodně ocení velkou knihovnu, kam si bude moci přehledně naskládat velké i menší knížky. V blízkosti postele by jí rozhodně neměla chybět lampička a své místo by v pokojíčku mělo mít i pohodlné křeslo, ve kterém se jí bude číst přímo božsky.

Prostorná knihovna

Dvě parádnice

Pokud pokojíček sdílí hned dvě holčičky, určitě si zamilují patrovou postel. Jednou může spát nahoře jedna, podruhé druhá. Patrová postel je navíc ideálním nábytkem, který poslouží jako obchod, bunkr nebo domeček při hře na maminku a tatínka.

Patrová postel nebo bunkr?

Stylová youtuberka

Tíhne vaše slečna k sociálním sítím a moderní elektronice? V tom případě by jí v pokoji neměl chybět velký počítačový stůl a pohodlná židle. Z hlediska barev volte tradiční kontrasty, oblíbená je černá a bílá. Stěny můžou zdobit plakáty kapel, zpěváků nebo oblíbených youtuberů.

Pokoj pro velké holky

Kreativní duše

Kreativita se u dětí musí podporovat. Pokud vaše malá dáma miluje malování, vystřihování, lepení, modelování a chce zkoušet nové a nové výtvarné techniky, určitě jí v pokoji nesmí chybět stůl s velkou pracovní deskou. Důležité jsou i zásuvky a skříňky, kam schová všechno, co pro vyrábění potřebuje. Tyto děti také potěší vytapetovaná omyvatelná stěna, po které se dá kreslit.

Základem všeho je velký stůl

Pár jednoduchých rad nakonec

Děti rychle rostou a vy určitě nemáte v plánu jim pokojíček měnit každé tři roky. Proto je nejlepší volbou pořízení jednoduchého nábytku v univerzální barvě, který doplňky přizpůsobíte zálibám nebo věku svojí holčičky. Rozhodnout se však můžete i pro hravý barevný nábytek, který umožňuje obměnu podle věku vašeho potomka.

  • Nálepky na nábytek – jednobarevný nábytek jednoduše oživíte speciálními nálepkami na nábytek. K dostání jsou jednoduché motivy například květin nebo motýlů, ale také nálepky s postavičkami z oblíbených pohádek a filmů. Nalepovací obrázky jsou opatřeny zvláštním lepidlem, které nepoškodí povrch nábytku a snadno se z něj sundávají.
  • Tapeta na stěnu – pokojíček svojí malé princezničce můžete vyzdobit i tapetou. Nemusíte přitom nutně tapetovat celý pokoj, ale spíše jednu stěnu nebo část stěny.
  • Malba na zeď – na zeď u okna, u dveří nebo na strop můžete namalovat oblíbený obrázek vaší holčičky. Pokud si na to netroufáte sami, můžete použít šablony, které zakoupíte v hobby obchodech.
  • Doplňky – obrázky, postavičky, sedací vaky, houpačka, závěsné lano, polštářky, světýlka, závěsné ozdoby a celá řada doplňků udělá z pokojíčku to pravé království podle věku vaší dcery.

Fotografie do článku poskytl obchod ERA Nábytek.

We will be happy to hear your thoughts

Komentujte

Obydlíčko
Logo