Pokoj pro holku není dogma o růžové. Šlágr jsou sedací vaky

Růžové stěny, doplňky, koberec a k tomu bílý nábytek s nádechem přeslazených barev. Kompletní představě o pokoji pro holku chybí ještě postel s krajkovým baldachýnem. Možná ale na počátku minulého století. Dnešní mladé slečny touží po moderním vybavení a šikovných vychytávkách, které jim umožní nejen pohodové bydlení, ale řadě z nich třeba i víceletá studia.

Jaký nábytek by neměl chybět? Určitě pořádně velká šatní skříň se spoustou polic, zásuvek a tyčí na šaty kvůli postupně se měnící garderobě. Skříň musí mít i velké zrcadlo a vedle neuškodí i toaletní stolek s pohodlnou židlí v zajímavém designu. Pro ozvláštnění interiéru použijte třeba samolepicí fototapety na zeď i nábytek. Seženete je v nepřeberném množství motivů.

Sedací pytle poskytnou pohodlí i pro válení

Do pokoje pro holku se hodí rozkládací sedačka, v jejímž pohodlí se dá nejen číst, ale i poklábosit s návštěvami. Rozkládací proto, aby mohly kamarádky v případě potřeby dokončit konverzaci také přespat. Barvy do pokoje zvolte ty, které se líbí vaší dceři. Využití najde kupodivu i černá, která může například v kombinaci s fialovou vypadat skvěle.

Pohovku můžete nahradit sedacími pytli, které se vyrábí v mnoha barvách, dekorech i tvarech, a poskytnou pohodlné sezení i možnost rozkošnického válení. Dají se snadno přesouvat z jednoho koutu do druhého podle momentální nálady a do pokoje vnesou celkově uvolněnější atmosféru. Dalším skvělým doplňkem je i němý sluha na roznošené oblečení.

Jednoduchá malba holčičí pokoj ozdobí a houpačka oživí

I jednoduchá ruční malba interiér pokojíku hezky ozdobí. Pokud si na ni netroufnete sami, pozvěte si odborníka. Pěkným motivem může být strom, jehož větve namalujte tak, abyste k nim mohli umístit police nebo háčky na pověšení různých drobností. V holčičím pokoji by neměly chybět ani pokojové květiny. Udělejte jim i pěstitelským pomůckám místo na praktických poličkách.

Pro posezení s dobrou knížkou nebo poslech oblíbené je ideální interiérová houpačka. V místnosti pro ni musí být dostatečný prostor, a pokud jste ji nezavěsili na podstavec, musí být kam pověsit. Hlavně myslete na pevnost a bezpečnost. Vášnivé čtenářce nezapomeňte pořídit velkou knihovnu se stojací lampou pro oči neničící čtení.

Pořídili jste své dceři nový nábytek do pokoje? Napište do komentáře pod článkem, jaký jste měli úspěch, odkud jste čerpali inspiraci a poraďte ostatním čtenářům.

Obydlíčko
Logo