Jak uspořádat ložnici a udržet ji v uklizeném stavu

Vaše ložnice je jeden z nejdůležitějších místností ve vašem domě či bytě. Ano, je to tak. V ložnici strávíte více než jednu třetinu života. Proto stojí za to, abyste věnovali dostatek času při rozhodování jak uspořádat a rozvrhnout místnost tak, aby odpovídala vaším požadavkům. Tyto dva kroky neznamenají pouhý design ložnice. Měli byste zajistit komfortní pokoj, který vám zajistí kvalitnější spánek a zlepší zdraví. Pojďme společně projít celým procesem efektivního rozvržení a uspořádání ložnice.

Vneste do svých myšlenek minimalismus

Mnoho nábytku, který se uvádí jako nezbytná součást vybavení vaší ložnice, je opravdu nepotřebná. Například taková lavice u nohou či velký stůl s velkou lampou, většinou v novém vydání časopisu nadchne každého, ale ve většině bytů, by se s tímto nábytek nedal udržet normální chod menší místnosti. Co je tedy opravdu potřeba v ložnici? Místo pro spánek a úložný prostor, kde během spánku uložíte vše, co potřebujete (voda, budík aj..) A taky nějakou skříni, kam uspořádáte své oblečení. Pokud máte místnost určenou pro ložnici, opravdu není potřeba vměstnávat psací stůl, nebo další kousky nábytku. Ve skutečnosti raději vyměňte dvě za jedno.

minimalismus-loznice

Udržovat noční stolek uklizený

Pro mnoho lidí, je velmi lákavé veškeré věci odkládat na noční stolek. Nepořádek těsně u hlavy nás v noci rozptyluje a my nemůžeme klidně spát. Abyste zabránili této nepříjemné situaci, volte noční stolky alespoň se dvěma zásuvkami. Nenechejte se zdolat moderním vzhledem nočního stolku, který v sobě neukrývá žádný úložný prostor. Odolejte a zvolte raději stolky se dvěma zásuvkami. Tímto způsobem zajistíte horní část nočního stolku stále uklizenou. Nebo alespoň omezte tolik věcí na nočním stolku. Vyzkoušejte noční lampičky upevnit na zeď vedle postele, abyste uvolnili další prostor.

Úložný prostor pod postelí

Pokud lůžko umožňuje úložný prostor pod postelí, je to skvělé místo kde si můžete uložit nepotřebné věci jako například mimosezóní oblečení a jiné. Někdo tyto prostory volí k odkládání bot, které momentálně nevyužijí. Ujistěte se, že pod lůžko ukládáte jen čisté věci.

Vytvořte klidné prostředí

I když máte malý prostor, snažte se ho udržovat klidný a uklizený. Chaotický malý prostor může působit jako klec, ve které se necítíte dobře, ale udržovaný a uklizený malý pokoj působí útulně a harmonicky, což zajistí uvolnění a kvalitní spánek.

Kreativní úložný prostor

Pokud jste zvolili do ložnice nízký a větší nábytek, můžete využít svislého prostoru pro uložení některých aktuálních knih, nebo květin. Ale pozor, nezaplavujte místnost spoustou krabic a polic. Můžete například použít designově moderní žebříkovou polici, na kterou uložíte své šperky, doklady a jiné. Pokud máte možnost, žebříkovou polici postavte k oknu, nebo vedle nějakého nízkého nábytku.

Co dál?

Uspořádali jste ložnici podle těchto postupů, ale cítíte, že to stále není tak, jak byste si představovali? Potom vyzkoušejte vytřídit a darovat nějaké nepotřebné věci. Například knihy, které máte přečtené, staré svetry, kalhoty a spoustu jiných věcí. Nepořádek a chaos ovlivňuje vaši energii. Pravidelné třídění nepotřebných věcí, je klíčový způsob, jak maximalizovat úložné prostory a krásně uklizenou ložnici.

2 komentáře
  1. Postel jsem si koupil obyčejnou. Pro mě je mnohem důležitější kvalitní matrace a polštář. To těch se investice vyplatí.

    • Ano, matrace a polštář jsou základem dobrého spaní. Příjemná postel, kterou můžete využít i pro uložení věcí, už jen umocní celkový pocit spokojenosti. Ložnice obecně má být vybavená minimalisticky, aby se v ní dobře spalo 😉

Komentujte

Obydlíčko
Logo