Pořiďte vašim dětem hravou fototapetu do dětského pokojíčku

Přemýšlíte, jak zkrášlit dětský pokoj vašich ratolestí? V současnosti existuje nespočet dekorací a designových prvků, které zkrášlí interiér dětského pokoje. Čím dál tím více populární jsou takzvané fototapety.

Je to moderní způsob, jak ozdobit stěny u vás doma a zároveň je pro ně charakteristická jejich jednoduchá a nenáročná aplikace. Zvládne to každý.

Pokud právě zvažujete, jaké doplňky a dekorace do pokojíčku vašich ratolestí zvolit, můžete se námi inspirovat. Fototapeta dětský pokojíček rozzáří a bude působit jako kreativní a moderní doplněk. A vaše děti to jistě ocení, pokud tedy zvolíte správný motiv, který bude odrážet zájmy a osobnost vašeho dítěte. A věřte, že možnosti jsou takzvaně neomezené.

Dnešní trh s bytovými doplňky poskytuje širokou škálu všemožných dekorů a motivů v nejrůznějších barevných variacích.

Tip: Přečte si 10 otázek před nákupem tapet.

Jakou fototapetou zabodovat u dětí?

Možná se teď zamýšlíte, jakou fototapetu zvolit pro vaše děti. Samozřejmě je důležité vybrat pro každé dítě individuálně podle toho, co jej baví, co jej zajímá, co mu dělá radost.

Pokud bychom měli mluvit o něco obecněji, u dětí naprosto jednoznačně vedou zvířata. V poslední době jsou stále mezi dětmi populární fototapety s motivy dinosaurů. Dinosauří jsou mezi malými dětmi oblíbení již od předškolního věku, kdy na ně narazí v různých dětských encyklopediích, knihách či filmech. I tato vyhynulá zvířata samozřejmě najdete v provedení fototapety. Pokud je vaše dítě vášnivým fanouškem těchto prehistorických tvorů, zvažte i tento motiv.

Vyberte s vaším dítětem toho správného dinosaura

Důležité je uvědomit si, že dinosaurů existovalo tisíce druhů. A může se tak stát obtížnějším najít ten správný motiv pro vaše dítě. Nejlepší způsob, jak zvolit správnou fototapetu dinosaura pro dětský pokojíček, je vybírat společně s vaším dítětem. Je to přece ono, které bude v pokojíčku trávit nejvíce času a pro něhož pokojíček zařizujete.

Vybírat můžete mezi několika motivy. Zvolíte například velké predátory s vyceněnými zuby? Nebo raději s býložravým dlouhokrkým sauropodem? To už je jen na vaší volbě a vkusu vašeho dítěte. Vybírat můžete také podle barevnosti celé fototapety tak, aby se co nejlépe hodila k celkovému designu interiéru dětského pokoje.

Fototapeta dětský pokoj musí doplnit tak, aby podtrhla jeho design, ne aby stylově a designově vyčnívala. Dinosauři na fototapetách jsou v provedení v různých barvách. I když z vědeckého hlediska se barevná vyobrazení dinosaurů mohou zdát problematická, na stěnách pokojíčku udělají pestrobarevní tvorové parádu.

Pokud do výběru zapojíte i vaši ratolest, jak již bylo zmíněno, vězte, že si výběr užijete a bude to zábava. Udělejte si s vašim dítětem volný den, zajděte na jednu z prodejen s bytovými doplňky a vyberte tu nejparádnější fototapetu dinosaura, kterou najdete.

Co když jsou děti ještě malé?

Pokud jsou vaše děti ještě příliš malé a máte obavy, že by fototapeta dinosaura vaše dítě vystrašila, máme ještě jednu možnost. I když vězte, že pokud se jedná o dinosaury, děti je často vnímají jinak, než byste čekali. Z toho možná plyne i jejich oblíbenost u dětí. Pokud ale přeci jenom váháte a obáváte se, zda jsou tyto „příšery“ pro vaše dítě vhodné, existuje způsob, jak se s tím vypořádat.

V pokojíčku těch nejmenších bude tento fešák trošku strašidelný

K dispozici jsou ještě fototapety s animovanými motivy. Jedná se o speciálně pro děti určené tapety a dinosauři zde nepůsobí realisticky jako krvelačná přerostlá monstra, ale jako příjemné sympatické roztomilé postavičky. Toto děti také jistě ocení a vy se nemusíte bát, že byste u vašich ratolestí pěstovali celoživotní trauma. Jak již bylo zmíněno, jedná se o přijatelnou možnost právě pro malé děti, například předškolního věku.

Tato sada je pro nejmenší naopak přímo zaměřená

Pokud ale vybíráte fototapetu pro starší děti, která mají oblibu v pravěké historii, uvědomte si, že pokud se děti o dinosaury zajímají a vyhledávají si o nich informace například v encyklopediích nebo na internetu, je pravděpodobné, že dinosaury vnímají úplně jinak. Mají je za fantastická a pozoruhodná zvířata.

Zdroj obrázků: https://myloview.cz/fototapety/podle-interieru/detsky-pokoj/

We will be happy to hear your thoughts

Komentujte

Obydlíčko
Logo