PowerCube – k nezaplacení pro objemné adaptéry, nepřítel stand-by režimů

Strčit do zásovky v prodlužovačce adaptér třeba od stolní lampy, to mnohdy znamená zabrat jedním spotřebičem dvě zástrčky. Adaptér je totiž tak široký nebo dlouhý, že přesahuje i do vedlejšího místa. A tak z pětimístné prodlužovačky je najednou prodlužovačka třímístná. Zabere spousty prostoru a nikdy ji nedokážete zcela využít. Ovšem pozor, nad tímto jevem se zamysleli lidé z Allocacoc a přišli s konceptem prodlužovačky ve tvaru kostky. My jsme ji koupili a nemůžeme si ji vynachválit! Ano, nejde v podstatě o nic nového, klasické rozdvojky nebo roztrojky používáme už dlouhá léta. Ale nikoliv s takovým komfortem, jaký nabídne PowerCube. V čem je její kouzlo?

Krychle má šest stran

A tohle je ta geniální myšlenka celé PowerCube. Krychle prostě má šest stran. I když jednu použijete pro přívod elektřiny, stále zůstane pět plnohodnotných zásuvek. A v malém prostoru. Díky tomu ušetříte spousty místa na pracovním stole, v kuchyni i v obýváku. Není divu, že PowerCube získala RedDot Design Award!

Ale ještě je nutné dodat, že všech pět zásuvek poskytne plnohodnotné místo i pro ty nejobjemnější adaptéry! Už se vám nestane, že část zásuvek nebudete moci využít jen proto, že objemný adaptér v liště prodlužovačky přesahuje do prostoru vedlejší zásuvky!

A když si koupíte běžnou rozdvojku nebo roztrojku (rozbočovač), kde je napsáno, že vždy bude doma mít takovou kombinaci spotřebičů, se kterými dokážete rozdvojku nebo roztrojku obsadit! PowerCube zajistí, že ať do ní budete potřebovat zastrčit cokoliv, vždy bude k dispozici dostatečně velký prostor – pro dva i tři kolíky a pro malý i velký adaptér.

Flexibilita především!

PowerCube ušetří spoustu místa tím, že v krychli, kterou strčíme do zásuvky ve zdi, nebo kterou si přivedeme prodlužovacím kabelem, budeme mít pět zásuvek najednou. Plnohodnotných zásuvek. Ale to není vše.

PowerCube můžeme různě kombinovat. Tedy nakoupit více kostek a spojovat je za sebe, nad sebe i pod sebe. Na výběr máme kostky s běžnými zásuvkami, ale i kostky s USB, pomocí kterých lze přímo z PowerCube nabíjet elektroniku.

Tím se zase ušetří místo, protože do jedné strany PowerCube jsou zapracovány dva USB výstupy. Nepotřebujeme tedy dvě zásuvky a dva adaptéry. Jen jednu stranu krychle a dva nabíjecí USB kabely. Tohle u nás vede, z PowerCube máme trvalou dobíjecí stanici – v jednom USB je mikro USB kabel, ve druhém mikro USB-C kabel. A asi nemusím říkat, že oba kabely jsou dost vytížené… Místa však příliš nezaberou!

A aby toho nebylo málo, můžete od Allocacoc pořídit i USB rozbočky. Do USB výstupu sice strčíte jeden kabel, ale na jeho opačném konci jsou pak tři koncovky:

 • USB typu C
 • Apple Lightning a
 • Micro-USB

Příliš mnoho zapojených spotřebičů?

Jak je to s možným přetížením zásuvky, když do ní připojíte prodlužovačku nebo rozbočovač PowerCube, na které napojíte další dvě kostky a všechno osadíte elektrickými spotřebiči? Na tohle jsme odpověď nikde nenašli. Takže více než kde jinde platí i u téhle elektřiny: všeho s mírou a s rozumem. Současné jističe by sice měly vyhodit proud dostatečně včas, když zásuvku výrazně přetížíme, ale raději spoléhejme na zdravý rozum než na jističe.

Nicméně, ochranu proti vniknutí dítěte PowerCube má. V podobě vyjímatelných záslepek. Nepotřebujete na ně žádný klíč, mají šikovný držáček, se kterým dospělý záslepku vyndá, dítě nikoliv. Základní ochrana tu tedy je, zvýšenou budeme asi hledat marně.

Nej cena na Heuréce Kup na Alza.cz Kup na Mall.cz

Snadná fixace kamkoliv

PowerCube, kterou máte v podobě prodlužovacího kabelu, můžete znadno zafixovat přesně tam, kde potřebujete. A to pomocí šikovného stojánku, na který se kostka nasadí a na kterém se může dokonce i otáčet. Ale pozor, zůstávají pak jen čtyři volné strany téhle chytře vymyšlené kostky.

Stojánek se lepí velmi účinně lepící páskou (samolepkou), která po sobě prý nezanechává stopy na nábytku, přestože drží velmi pevně. Tohle potvrdit nemohu, nevyzkoušeli jsme. Kouzlo stojánku je však v tom, že když chcete kostku sundat a posunout na chvilku jinam, jen odjistíte dvě malé lištičky a kostka je volná. Pak ji můžete zase stejně snadno vrátit. Na podstavci lze s kostkou otáčet.

V prodeji jsou i spony CableFix pro držení přívodního kabelu přesně v tom místě, kde ho chcete mít. Už vám nemusí překážet ani na pracovním stole a ani na kuchyňské lince. Spony můžete buď přišroubovat nastálo, protože mají šikovný montážní otvor.

Anebo je můžete jen přilepit pomocí nano podložky. Tu můžete zase kdykoliv odlepit a přemístit jinam. Lepí opakovaně. A kdyby přece jen lepit přestala, stačí ji otřít vlhkým hadříkem. Nano materiál se tím očistí, a znovu bude schopen se těsně přisát na povrch podkladu.

Zatočte s drahým stand-by režimem!

PowerCube je systém, který můžete doplnit o různé vychytávky. Například o vypínač přívodu elektřiny do kostky (a všech za ní připojených kostek – nikoliv těch před ní). Anebo dokonce o dálkové ovládaný tohoto vypínače. Systém nese označení PowerCube Remote a Remote Extended.

Dálkové ovládání je malou krabičkou s velkým tlačítkem uprostřed. Lze ho přilepit na stěnu, na podlahu, nebo ho nechat jen tak na konferenčním stolku hned vedle ovladače na televizi. Zatímco dálkovým ovladačem od televize vypnete pouze televizi a pouze do stand-by režimu, dálkovým ovládáním PowerCube vypnete přívod do všech spotřebičů (včetně lampy), které máte do kostky zapojeny.

Takže o žádný stand-by režim a spotřebu energie přes celou noc a dobu, kdy jste v práci, se už rozhodně obávat nemusíte. Pořízení PowerCube sice není nejlevnějším počinem, ale v ušetřených nákladech na energii a hlavně ve vyšším standardu vašeho domácího či pracovního pohodlí se investice brzy vrátí.

Ovladač lze spárovat s jednou nebo více kostkami, na kterých máte vypínač. Nebo jednu kostku můžete spárovat s několika ovladači. Komunikace funguje minimálně na 15 metrů, výrobce uvádí maximum na 25. Párování je snadné, pouze se drží tlačítko na kostce, za chvilku se stiskne tlačítko na ovladači – a je spárováno.

PowerCube umí i brand

Pokud jsme z firmy, kterou byste rádi propagovali nebo jejíž vybavení byste chtěli sladit do foremních barev, i pro vás má PowerCube co nabídnou. Jednak už zmíněné sladění barev, jednak potisk firemním brandem (logo), nejčastěji na tu stranu, kde jsou USB výstupy. Díky tomu jde o praktickou pozornost pro zákazníky nebo zaměstnance.

Video


Hodnocení

Nej cena na Heuréce Kup na Alza.cz Kup na Mall.cz

8.5 Total Score
PowerCube – k nezaplacení pro objemné adaptéry, nepřítel stand-by režimů

PowerCube je skvělou vychytávkou pro všechny, kdo chtějí ušetřit místo, jejž zabírají dlouhé a neforemné prodlužovačky. Místo, které lze využít mnohem účelněji. PowerCube je totiž kostka. A ta má šest stran. Jednu sice zabere přívodní kabel nebo vidlice na zastrčení do zásuvky či druhé kostky, zbývá však stále pět volných zásuvek, do kterých se vejdou i ty největší adaptéry – právě proto, že prodlužovačka je ve tvaru krychle. Adaptéry nebo přívodní šňůry spotřebičů si navzájem vůbec nepřekážejí. PowerCube se snadno uchycuje k podkladu, na kterém s ní lze otáčet. A kostky PowerCube můžeme navzájem na sebe napojovat, kombinovat je. Z podstavce můžeme prodlužovačku jednoduše sundat a zase ji sem vrátit. PowerCube má vedle klasických zásuvek i USB výstupy anebo vypínač přívodu elektřiny, ke kterému je dokonce i dálkové ovládání. Systém nalepovacích spon na držení kabelu povyšuje sadu PowerCube téměř k dokonalosti, protože spony na podkladu drží díky nano podložce. Žádná lepidla, žádné pozůstatky. Jen jsme nikde nenašli omezení připojených spotřebičů do jedné prodlužovačky.

Líbí
 • flexibilita uspořádání krychlí se zásuvkami
 • i pět zástrček pro velké adaptéry v jedné krychli
 • design a možnost výběru barev nebo potisk brandem
 • dálkové ovládání
 • bytelnost
 • dětská pojistka
 • snadná montáž prodlužovačky na podstavec
Nelíbí
 • vyšší cena
 • USB výstupy s pomalejším nabíjením
 • chybí ochrana proti přehnanému zatížení
Add your review

We will be happy to hear your thoughts

Komentujte

Obydlíčko
Logo