Nové trendy LED žárovek mají jméno Retro LED

O klasických LED žárovkách jak je všichni známe, o jejich úspornosti a jejich kvalitách bylo už řečeno mnohé a další články by byly jenom tím pověstným – „nošením dříví do lesa.“ Proto se dnes zaměříme na novější varianty LED osvětlení tzv. Vintage, nebo jinak –  retro LED žárovky.

Konstrukce a svítivost

Někdy bývají také označovány názvem Filament. Záleží na tom, zda mají baňku matnou, nebo čirou. Setkáváme se s nimi nejčastěji v interiérech, kde by světlo klasické LED žárovky působilo rušivě. Díky své konstrukci mají totiž retro zdroje příjemné nažloutlé světlo a jejich úkolem je napodobovat, nebo imitovat klasické wolframové vlákno.

Vintage LED žárovky se vyrábí v menších příkonech než běžné LED zdroje. Tzn. u závitu E27 se prodávají žárovky o příkonu 4W – 8W a u závitu E14 je běžný příkon 2W – 6W. Stejně tak i světelný tok je u retro osvětlení menší. Klasická LED žárovka teplé barvy o příkonu 8 W bude mít daleko intenzivnější světlo, než stejně „silná“ Vintage LED.

Tip: Poradíme, jak vybrat LED žárovku!

Co je uvnitř?

Uvnitř nalezneme jednoduše řečeno LED vlákno, které je tvořené všesměrovými LED čipy žluté barvy. V rozsvíceném stavu jsou od klasického vlákna téměř k nerozeznání.

Použití

Jak už bylo řečeno všude tam, kde si atmosféra vyžaduje tlumenější a intimnější osvětlení. V současné době už není naštěstí osvětlení retro žárovkami doménou barů a restaurací. Díky klesajícím cenám nacházejí stále více uplatnění i v domácnostech, kde se retro žárovky dávají do lampiček na čtení, lustrů, náladových, nebo dekoračních lamp. Z vlastní zkušenosti vím, že do obchodů přichází zákazníci, jimž i nejteplejší LED žárovka vadí a chtějí zpět tu svoji starou známou, klasickou žárovku. Nevědí totiž že mají na výběr. Je na prodejci, aby jim nabídl ideální řešení ve formě retro LED světelného zdroje.

Kde koupit?

Asi nejlepší výběr filament alias retro LED žárovek mají na Heuréce. Cenově se pohybují od 35 korun u patice E14 a zhruba 40 za patici E27.

Skvělou nabídku má také Alza, kde si můžete být jistí extra rchlým dodáním, jímž je Alza pověstná. Vybírejte zde.

Proč?

Jednoduše proto, že to světlo je příjemné, nebolí z něj oči a když tato žárovka svítí, lze ji jen těžko na první pohled rozeznat od běžné tepelné žárovky.

Úkolem tohoto článku není snaha nahradit běžné LED žárovky retro alternativou, ale ukázat variabilnost a takřka nekonečnou šíři použití těchto světelných zdrojů. LED žárovky a trubice se vyrábí v nepřeberné škále typů a tvarů. Dokáží imitovat neon, nebo plamen svíčky i s jeho mihotáním. Vybrat si může opravdu každý.

1 Comment
  1. Hodne retro zarovek maji taky na vyber v jinych eshopech za lepsi ceny.

Komentujte

Obydlíčko
Logo