Seznamte se s nejnovějšími trendy při výběru dětské postýlky

Stanete se brzy rodiči a přemýšlíte, jak vybavit dětský pokoj? Základním kouskem nábytku, o kterém budete muset rozhodnout co nejdříve, je postýlka, bezpečné místo pro spaní vašeho miminka. Nabídka je široká, a tak si možná lámete hlavu s tím, jak ji vybrat tak, aby plně vyhovovala potřebám vašeho dítěte i vás rodičů.

Rozhodující je jistě kvalita, nezávadnost materiálu a precizní provedení, je však důležité zvolit i správný typ, který se bude hodit do pokojíčku pro miminko – dřevěnou postýlku s úložným prostorem, se stahovací bočnicí, s kolečky, cestovní postýlku nebo kolébku. K postýlce navíc patří odpovídající matrace, která vašemu maličkému zajistí kvalitní spánek.

Jaký materiál a velikost zvolit?

Malý človíček na počátku života velkou část dne prospí. Stráví tedy v postýlce většinu času, proto vybírejte s přihlédnutím k této skutečnosti. Nejmenší děti budou mít pocit bezpečí v postýlkách menších rozměrů nebo v kolíbkách, kde se budou cítit chráněny a v bezpečí. Větší děti potřebují velké postýlky, které jim poskytnou dostatek prostoru a které jim vydrží i jako batolatům.

Materiál dětské postýlky, stejně jako ostatní vybavení dětského pokojíčku, by měl být z vysoce kvalitních materiálů, které výrobku poskytují stabilitu. K požadovaným vlastnostem určitě patří:

  • odolnost
  • bezpečné zpracování
  • antialergický nátěr, odpovídající hygienickým nárokům nejmenších dětí.

Ideální volbou je dřevo. Dřevěné postýlky jsou nejčastěji vyráběny z buku nebo dubu. Tvrdé dřevo je odolné, nehrozí u něj odírání nebo třísky a jde dobře udržovat.

Dětská postýlka New Baby Medvídek s hvězdičkou se stahovací bočnicí z dubu

Postýlka pohodlná i bezpečná

Správná velikost postýlky i výběr kvalitní matrace zaručí vašemu miminku pohodlí. Když však přemýšlíte o tom, jak vybrat dětskou postýlku, určitě vás napadne, že nejdůležitější je bezpečí dítěte. O co se jedná v případě tohoto základu dětského pokoje? Na první pohled musí být viditelné, že postýlka nemá ostré hrany a spojovací prvky nikde nevyčnívají. Svislé tyčky mají být v takové vzdálenosti, aby dítě nemohlo prostrčit hlavičku mezerou.

S miminkem i batoletem budete často manipulovat, proto určitě uvítáte možnost polohování roštu. Velmi dobrou volbou je polohovací postýlka, která nabízí tři výšky nastavení roštu. V nejvyšší poloze získáte snadný přístup k děťátku, později lze rošt postýlky snížit podle růstu dítěte. Praktické jsou také otevíratelné bočnice, které jsou zajištěné proti vyjmutí dítětem.

Tip: Podívejte se, jak zařídit dětský pokoj.

Každý typ postýlky má řadu výhod

Dřevěné postýlky nabízejí možnost volby barev a vybavení výraznými doplňky. Pokud je dětský pokoj menších rozměrů, určitě se vyplatí zvolit postýlku s úložným prostorem, do kterého se vejdou všechny věci, které při péči o miminko potřebujete. Postýlky se stahovací bočnicí vám zase usnadní péči o děťátko.

Dětská postýlka CARETERO Sleep2gether graphite

Každý, kdo s dítětem hodně cestuje, ocení cestovní postýlku, kterou lze snadno složit a přenášet. Maličké vám pak nespadne z klasické postele a cítí se i v cizím prostředí jako doma. Při nákupu si však zkontrolujte pevnost a stabilitu celé konstrukce. V každém případě nezapomínejte, že se nejedná o postýlku na stálé spaní, proto v ní nebývá matrace nejvyšší kvality.

V prvních týdnech života vaše děťátko uvítá spaní v kolébce. Houpání ho uklidní a vy ho navíc můžete mít neustále u sebe. Kolébky se vyrábějí z odolného tvrdého dřeva, což zaručuje vysokou kvalitu výrobku. Pevnou a stabilní konstrukci je možné zajistit proti nechtěnému zhoupnutí, takže miminko je v naprostém bezpečí.

Tip: podívejte se na inspirativní nástěnku s dětskými postelemi na Pinterestu.

Vyberte správnou matraci i další doplňky

Nezbytnou součástí dětské postýlky je kvalitní pevná a tvrdší matrace. Dítě ještě nemá dobře vyvinutá záda, proto potřebuje správnou oporu. Ležením na matraci stráví dlouhou dobu, proto musí být matrace prodyšná a antialergická. Doporučována je sendvičová matrace nebo matrace z kokosového vlákna v odpovídající velikosti.

Určitě se vyplatí pořídit i potah, který je možno lehce sejmout a vyprat, popřípadě potah s nepropustnou vrstvou. Manipulaci s postýlkou mohou usnadnit kolečka opatřená brzdou, před průvanem a úrazy děťátko ochrání mantinely z textilu s oblíbenými motivy, které lze sladit s ostatním zařízením dětského pokojíku.

Obrázky jsme čerpali ze sekce dětské postýlky na webu kojenecke-obleceni.eu.

We will be happy to hear your thoughts

Komentujte

Obydlíčko
Logo