Hledáte nový smysl bytí pro starý stojan na CD a DVD? Načerpejte nápady

Vzpomínáte ještě na éru kulatých placiček jménem CD a DVD? Opravdu ne? Připomínají trochu lázeňské oplatky, akorát jsou menší. Tyto famózní výdobytky civilizace byly dnes z velké části nahrazeny jinými způsoby přenosu dat, zejména flash disky, externími harddisky či mobilními telefony. Spousta lidí však stále vlastní a využívá rozsáhlé sbírky hudebních CD či filmů na DVD. Elegantním způsobem, jak tyto kolekce uskladnit, jsou stojany na CD (též přezdívané jako CD věže). Pokud mezi tyto nostalgiky patříte, jistě se svým CD stojanem vedete harmonický život, ale pokud už máte své oblíbené filmy spíše na flashkách a v počítačích, zkuste se inspirovat tipy, jak starý stojan na CD v domácnosti využít.

Po dobrém filmu dobré víno

Dostali jste se do fáze života, kdy je pro vás láhev dobrého vína přednější než košatá komedie na CD? Pak svůj stojan na CD proměňte ve stojan na víno! Je to prosté. Máte-li stojan z materiálu na bázi dřeva, jako ten na obrázku níže, stačí nahradit vložená CD čtvercovými destičkami, rovnoměrně je nad sebe zasunout a takto vytvořené přihrádky využít k uložení a vystavení lahví vaší nejoblíbenější tekutiny. Celkový design můžete vylepšit trochou barvy, inspirujte se například zde. A co se samotnými CD? Díky svému tvaru si vyloženě říkají o to, aby byly využity jako lehce futuristické podtácky.

Vyměňte DVD za DKRC

Podobným způsobem stojan proměníte také v hezký regál na knížky a dekorace. Stačí vyjmout úchyty na CD a do holé konstrukce stojanu připevnit poličky. Rozmístěte je tak, aby výsledné přihrádky byly dostatečně vysoké na předměty, které chcete do regálu umístit. Knížky budou potřebovat větší vzdálenost poliček než hrníčky. Opět vám kbelík barvy pomůže k tomu, aby byly všechny části vašeho zbrusu nového regálu barevně sladěné. Inspirovat se můžete zde. Můžete si být jistí, že vystavené dekorace budou mnohem estetičtější než alba popových skupin z devadesátých let.

Ani kuchyně nepřijde o praktičnost vyklizeného domova pro kompaktní disky

Stojany na CD nejsou praktické pouze vestoje, ale i vleže. S trochou šikovnosti proměníte starý stojan na praktickou poličku do kuchyně. Můžete úchyty na CD vyjmout úplně a vložit do nově vytvořené poličky třeba šálky či talířky, nebo úchyty ponechat a využít je k seřazení sáčků s kořením. Pro tyto kuchyňské hrátky jsou vhodné spíše stojany menších rozměrů, ale fantazii (a šikovnosti) se meze nekladou.

Na buben nepřijdou ani kovové stojany

Skladovali jste svá CD a DVD v kovovém stojanu? I vy máte spoustu možností, jak svůj zpustlý stojánek využít. Existuje způsob, jak v něm může doslova vykvést nový život. Kovové tyčky stojanu se totiž skvěle hodí jako podpora pro rostoucí květiny na zahradě i v květináči. Užitek mohou nalézt i v předsíni. Díky svému tvaru jsou stojany ideální k odložení klobouků nebo jako stojánek na kravaty. Kovové stojany mohou najít nové živobytí i v kuchyni, některé z nich jsou po překlopení takřka dokonalým odkapávačem na nádobí.

Jak vidíte, není třeba lámat hůl nad žádným kouskem nábytku, který již pozbyl svého účelu. Stojany na CD jsou důkazem toho, že pokud nábytek ztratil svou primární funkci, vždy mu můžete najít nějakou novou. A kdo ví, třeba se jednoho dne CD vrátí do módy (nejen jako zmiňované podtácky).

Obydlíčko
Logo