Stručné Feng Shui v několika místnostech

Objevili jste před časem Feng Shui a chcete se dozvědět více o vybavení jednotlivých místnosti? Dejme tomu, že už bydlíte a vaše domácnost je zasazena do malebného panelového sídliště se spoustou přilehlé zeleně. Interiér jste si zařídili k obrazu svému a o stavebních úpravách tedy nemůže být řeč. Začneme vstupem do předsíně a postupně se dostaneme do obývacího pokoje, kuchyně, ložnice i do dětského království.

Předsíň – vstupní energie

Co vás uvítá po vstupu za vchodové dveře? Když pomineme hopkajícího psa či zvědavou číču, tak to jistě budě nějaký věšák, botník a často i zrcadlo. Jak už jsme psali v předchozím článku – jednou z nejdůležitějších věcí je úklid. Snažte se mít boty vždy čisté a na svém místě, nejlépe uzavřené ve skříňce. V opačném případě vás budou nabádat k odchodu. Podvědomě budete mít pocit, že nestíháte – nejste na správném místě a je čas jít. Celkově se dá říct, že předsíň je vhodné místo pro solitéry. Na jeden věšák pověste jeden kabát, jeden šátek i jednu kabelku. Zkrátka všechno, co zrovna používáte po jednom kousku. Jednoduché zrcadlo nainstalujte tak, aby se v něm odrazili od hlavy až k patě všichni členi domácnosti. Květináč si dejte do rohu a udržujte volný průchod do ostatních pokojů, energie tak bude snadno protékat.

Na obývací pokoj se díváme jako na místnost pro odpočinek

Feng Shui ho zase vnímá jako místo plné příležitostí a budoucího potenciálu. Vzájemně se v něm totiž propojuje většina aspektů života, včetně kariéry a vztahů. Zásobte ho proto dostatkem světla a vyplňte prázdné rohy. Postavte do nich dekorační lampu nebo nejlépe živé květiny. Večer by mělo být vše příjemně a hlavně přehledně osvíceno dekoračním světlem. Přes den pak nechte pokojem prostupovat přirozené světlo. Sedací nábytek natočte čelem ke dveřím. Hosté i domácí musí vnímat, kdo vstupuje do jejich prostoru. Stůl symbolizuje zdraví rodiny, takže se ho snažte mít čistý a upravený. Postavte na něj živou rostlinu a tím posilte jeho vliv. Dekorace a předměty, ke kterým máte vztah, udržujte čisté. Neskladujte kolem sebe věci, ke kterým nic necítíte. Celkový dojem z příjemného prostoru podpoříte výtvarným dílem v podobě obrazu, fotografie i vhodně zvolenými rostlinami. Snažte se být originální, ať nečelíte zklamání, že má soused identický vkus. V dobře vybaveném obýváku bude mít vy i vaši hosté pocit jistoty a pohody.

Kuchyně je zdraví a blahobyt

Udržujte svou kuchyni čistou stejně jako celý byt, zde to však platí dvojnásob. Špinavá kuchyně plná věcí bez jasné identity kumuluje strnulou a nečistou energii. Ta se může negativně projevit ve stravování celé rodiny. Odstraňte prošlé jídlo a předcházejte jeho vzniku. Ve skříňkách i v lednici uchovávejte jen potraviny, které doopravdy spotřebujete a nenavyšujte uměle jejich množství. Zkontrolujte svoje zásoby a zkuste se dívat na všechno nezdravé jídlo jako na haraburdí, které vás ucpe. Udržujte srdce domácnosti zářivé a vlídné. Pozitivní energie se odsud bude přelévat do dalších místností a hlavně bude mít pozitivní vliv na zdraví a prosperitu vaší rodiny.

Vzdušná ložnice

Nejvýraznějším prvkem ložnice je samotná postel. Umístěte ji tak, aby byla dostupná z obou stran a vyvýšeným čelem přiražená k plné stěně. Z obou stran dejte noční stolky a nad postel nic nevěšte. Světlo v místnosti vyřešte matnými tóny barev a pomocí umělého osvětlení jen podtrhněte klidnou a uvolňující atmosféru, k tomu vám pomohou i svíčky bez toxinů. Pokud nemáte úložný prostor, tak pod postelí nic neskladujte. Květiny a rostliny z místnosti odstraňte. Nechte je na svém místě jen v případě, že jsou daleko od lůžka a mají zakulacené listy. Odstraňte z ložnice také pomůcky pro cvičení, televizi a další nadbytečnou elektroniku. Jsou pro správný tok energie naprosto nevhodné. V noci zavírejte všechny dveře a přes den hodně větrejte. Dejte si záležet, aby byl vzduch v místnosti vždy čistý, bude se vám pak dobře spát. Na zeď pověste pozitivní obrazy. Mělo by zde viset to, co si přejete, aby se stalo. Vyhněte se raději smutným a depresivním dílům.

Dětské království pohody

Zde je třeba být obzvláště důsledný při uvolnění toku pozitivní energie. Jednoduše tím podpoříte pevné zdraví a psychickou pohodu vašeho potomka. V opačném případě se mohou dostavit problémy se spánkem a imunitou. Před samotným zařízením dejte zvláštní pozornost barvám. Zkuste se oprostit od tradičních klučičích a holčičích barev a dejte do toho více energie. Mělo by se zde cítit příjemně vaše dítě i vy samotní. Snažte se používat hlavně přírodní materiály a zahrňte do výbavy i několik druhů osvětlení pro různé příležitosti. Postel postavte co nejdál od dveří a nezapomeňte, že kromě správného rozmístění a vybavení, by měl pokojíček vyzařovat lásku, péči i podporu.

Témata:

Obydlíčko
Logo