Tolik věcí! Kam s nimi? Komoda vám poskytne přesně to, co potřebujete

Komoda – pod tímto souhrnným názvem se ukrývá nesmírně variabilní kus nábytku. Může to být příborník v jídelně, prádelník v ložnici nebo dětském pokoji, peřiňák v obýváku či skříňka na sváteční servisy, rodinná fotoalba nebo cokoliv dalšího, co potřebujete někam uložit. Její členění i velikost si jednoduše vyberete podle svých požadavků, hlavně pak podle množství a typu věcí, které si do ní chcete ukládat, a také podle stylu, který se hodí k ostatnímu vybavení bytu nebo charakteru vašeho bydlení.

Komody dnes

Moderní obývací stěny nemají s těmi z předešlých generací příliš mnoho společného. Dnes se jedná spíše o rozměrově menší sestavy nábytku, jejichž součástí bývají i komody. Je libo komodu v klasickém venkovském stylu, která se bude hodit k bílému ubrusu a retro sedací soupravě jako od babičky? Nebo byste raději minimalistickou komodu jednoduchého tvaru ve střídmé barvě či v dekoru dřeva? Není problém. Komody se totiž vyrábí v nepřeberném množství barev a stylů.

Jednu do ložnice

V ložnici vám komoda poslouží pro přehledné uložení vašeho ložního prádla, ručníků a osušek, ubrusů i dalších kousků oblečení. Zásuvky vybavte různými organizéry a rozdělovači pro menší předměty, jako je spodní prádlo, opasky a šátky. Pak už se nikdy nebudete muset vztekle přehrabovat v nepřehledné změti doplňků. Podívejte se také na video KonMari o skládání oblečení. Třeba podlehnete japonskému smyslu pro dokonalý řád a posunete úklid o úroveň výš.

A jednu dětem

Máte děti? Nižší komoda jim na rozdíl od šatníkové skříně poskytne úložný prostor, do kterého snadno dosáhnou. Současným trendem je stejně precizní skládání oblečení do úhledných bloků, na což jsou zásuvkové komody ideální. Otevřené přihrádky komody zase poslouží třeba pro odložení rozečtené knížky či oblíbeného plyšáka, které chce mít dítě po ruce, nebo pro vystavení sběratelských kousků.

Na co si dát při výběru pozor

Při výběru nové komody nezapomeňte nejprve proměřit místo, kam ji chcete umístit. Při měření myslete i na manipulační prostor kolem ní. Bez pohodlného přístupu do zásuvek a skřínek s ní totiž nikdy nebudete zcela spokojení. Pokud má komoda sloužit jako úložiště ložního prádla, závěsů nebo jiného prádla větších rozměrů, ubezpečte se, že má dostatečnou hloubku šuplíků nebo vzdálenost poliček.

U komody si zkontrolujte hlavně kvalitu pojezdů šuplíků. Abyste měli lepší přehled o všech uložených věcech, měla by mít komoda plnovýsuvy. U kombinované komody by pak měla být možnost zvolení výšky polic. O kvalitě a životnosti komody vám napoví i zvolený materiál. U lamina si dejte pozor na jeho tloušťku. Hlavně u polic by měla být alespoň 18 mm, aby se pod tíhou věcí neprohýbaly. Hrany by pak měly být dokončené ABS páskou.

Tuning komody, aneb malá změna a velký výsledek

Až se ve vás probudí chuť tvořit, nebo jen získáte pocit, že by to chtělo nějakou změnu, nabízí se vám spousta možností, jak svoji komodu vylepšit. Porozhlédněte se po nabídce zajímavého kování, úchytek a nožek, protože jejich výměna vám zaručí snadnou, ale výraznou proměnu komody. Jestli si troufáte na něco víc, inspirujte se na internetu nebo v časopisech a ozdobte čela samolepkami, tapetami nebo ornamenty ve zlaté či měděné barvě, případně komodu rovnou celou přemalujte. Získáte tak zcela nový kus nábytku a komoda vás jen tak neomrzí.

We will be happy to hear your thoughts

Komentujte

Obydlíčko
Logo