Hledáte nový nábytek pro děti? Kupte jim pohovku. Malí se vyřádí, větší si odpočinou

Zařizování pokoje pro děti pro vás bylo, je a zůstane úkolem na několik let. Se zvyšujícím se věkem vašich nejmilejších zpravidla také stoupají jejich nároky na velikost, barvu a způsob využití nábytku v jejich království. Vedle pracovního stolu, židle, postele a úložných prostor nezapomeňte pořídit i šikovnou dětskou pohovku nebo válendu.

Dětem umožní vhodně vybraná pohovka výlety do světa fantazie

Dobře zvolená pohovka umožní vašim dětem podle věku nejrůznější aktivity. Nemusí na nich jen lenošit. Záleží na fantazii, jestli se nábytek změní ve chvilce na kosmickou loď nebo úkryt lesní víly. Malí raubíři ocení spoustu polštářů, se kterými se dá báječně házet. Ti větší se zase pro změnu rádi natáhnou na rozkládací pohovce po náročném denním studiu. Pohodlí je vždy to hlavní.

Dětské hry podpoříte nejlépe bezpečnou pohovkou, vyrobenou z kvalitních nezávadných materiálů. Na trhu je opravdu široká kolekce ve spoustě barev a provedení pro všechny kluky a holky. Potah dětských rozkládacích pohovek bývá v nešpinivé úpravě, což vám ulehčí úklid. Potahovou látku z teflonových vláken s chemickou úpravou stačí vyčistit jen hadrem a teplou vodou. Kapičky na potahu pak lehce setřepejte nebo sfoukněte.

Malou dětskou pohovku si dítě dokáže samo přemístit, rozložit i složit

Pro nejmenší děti je výborným doplňkem třeba praktická dětská pohovka. Konstrukce nemá žádné dřevěné části, váží 1,8 kg a dítě ji zvládne samo rozložit, složit nebo kamkoliv přemístit. Umožňuje to měkké pěnové čalounické polstrování s pevnější konzistencí než PUR, které spolehlivě drží svůj tvar. Snímatelný bavlněný potah můžete v případě potřeby vyprat na 40 °C.

Počítejte s tím, že pohovky a válendy mají sloužit jen k občasnému přespání. Konkrétně u vašich dětí mohou zajistit zázemí pro kamarády nebo příbuzenskou návštěvu. Vyberte si takový kousek, který má rozkládací nebo úložný prostor. Pokud potřebujete vyřešit každodenní spaní, podívejte se vždy na nabídku postelí, kvalitních matrací a roštů.

Praktická rohová pohovka skvěle využije veškeré místo v dětském pokoji

Pohodlné posezení pro dvě i více dětí zařídíte s praktickou rohovou pohovkou. Máte-li větší pokoj, výborně využijete roh místnosti. Nábytek je prostornější než klasické dětské pohovky a vyrábí se ve dvou velikostech. Třídílnou rohovou pohovku si vyberte s delší stranou napravo nebo nalevo. Výrobci ji dodávají z PUR pěny, potažené 100% ní bavlnou nebo polyesterem.

Větší pohovku uplatní ve svém pokoji starší děti a studenti. Z rozkládacích si vyberte výsuvný systém, který vytvoří po rozložení spací plochu o šířce až 160 cm. Pohodlně na ní přespí dokonce i dvě dospělé osoby. Jádro pohovky tvoří většinou kvalitní bonelová matrace, u levnějších pohovek je jádro z molitanu.

Válendy seženete v šířkách od 80 do 85 centimetrů

Univerzální kus nábytku, který použijete nejen v dětském pokoji, jsou celočalouněné válendy. Mají poměrně velký úložný prostor a většinou neoddělitelnou matraci. Standardně je seženete v šířkách od 80 do 85 centimetrů. Korpus je většinou z lamina, lehací plochu tvoří buď pružiny, lamelový rošt nebo polštáře z PUR pěny.

Barevné řešení zvolte podle konkrétní situace u vás doma a se svým potomkem jej raději proberte předem. Čím je totiž starší, tím do výběru barev promlouvá razantněji. Obecně platí, že k pokojům pro nejmenší děti patří veselé a živé barvy včetně pestrých vzorů. Určitě nic nepokazíte třeba světle modrou, světle zelenou nebo krémovou barvou, doplněnou světlým dřevem.

Zkontrolujte si zdravotní nezávadnost použitých barev

Dětský pokoj je vůbec ideální místo pro návštěvy kamarádů, přestože vaše představy a představy vašich potomků o té nejlepší a prima zábavě se často budou velice lišit. Pro posezení i lenošení na pohovkách máte k dispozici řadu vzorů, rozměrů, designových a tematických řad i barev. Váš vliv na jejich výběr se ale bude s rostoucím věkem dětí pomalu, ale jistě ztrácet, počítejte s tím.

Zařízení dětského pokoje nábytkem je během na dlouhou trať. Musíte jej totiž přizpůsobit věku vaší ratolesti. Rozhodování vám ulehčí nabídka jednotlivých sestav a to i zvlášť pro kluky a pro holky. Vytvořit dětský pokoj není jednoduché, ale vše se dá s trochou času zvládnout. V každém případě myslete vždy na bezpečnost a přesvědčte se zejména o stabilitě koupeného nábytku! Neměl by mít ostré rohy nebo hrany a na škodu určitě není zkontrolovat zdravotní nezávadnost použitých barev.

Kde koupit?

Tito spolehliví prodejci mají slušnou nabídku online:

Obydlíčko
Logo