Jak vybrat sedací soupravu

Obývák si zařiďte především pohodlně a pamatujte na to, že hlavním rysem má být zejména útulnost. Abyste nemuseli provozovat v bytě slalom, nechte mezi nábytkem a sedací soupravou uličku alespoň 80 centimetrů.

Kolik vás je?

Primárním kritériem při vašem výběru je počet míst k sezení. Tradičním řešením jsou dvojsedáky, trojsedáky či čtyřsedáky . Soupravy rozšířte o křesla nebo další díl pohovky, ohraničíte tím prostor a vytvoříte dojem intimity. Jednotlivé kusy pak libovolně přeskupíte a změníte tím ráz celého pokoje.

Máte holou podlahu bez koberců? Nohy sedací soupravy raději podlepte filcovými podložkami.

Dvakrát měř, jednou řež

Před nákupem sedací soupravy dobře zvažte, jak to u vás vypadá s rozložením ostatního nábytku a místnost dobře změřte. Zvolte takovou sedačku, která vám po vybalení nebude zasahovat třeba do parapetu okna či nebude blokovat dveře. Měla by i dobře zapadnout do místnosti. Rozmyslete si také potahový materiál, nejčastěji vybíráte mezi látkou, takzvanou ekokůží a pravou kůží.

Sedačka bývá často označována jako královna obýváku

Sedačka bývá často označována jako královna obýváku

Věnujte velkou pozornost pohovkovému rámu, i když není viditelný na první pohled. Rámy z plastu nebo měkkého dřeva, borovice či smrku, zpravidla dlouho nevydrží. Lepší budou rámy z tvrdých dřev, jako je dub nebo buk. Vůbec nejpevnější jsou konstrukce kovové. Kvalitu sezení i životnost sedačky výrazně ovlivňuje kvalitní odpružení i výplň polyuretanovou pěnou.

Většinu sedacích souprav najdete s úložným prostorem a rozkladem, který ocení zejména obyvatelé menších bytů. Například mladé manželské páry používají rozkládací sedací soupravy s úložným prostorem místo klasického lůžka. Pro sedací soupravu na každodenní spaní si ale pohlídejte, aby měla lamelový rošt a kvalitní matraci, která vydrží pravidelné používání.

Pořiďte si kvalitní a odolný nábytek v jednoduchých tvarech

Při nákupu sedací soupravy raději zapomeňte na obří kusy a orientujte se na odolný a kvalitní materiál v jednoduchých tvarech. Máte vícebarevný interiér? Zvolte k němu jednobarevnou sedačku. Při návštěvách vám výborně poslouží pohovka a přesunovatelná menší křesla.

Pohodlné sezení pro větší počet osob vám doma zajistí rohové sedací soupravy. Všichni nesedí přímo vedle sebe, což je příjemnější pro komunikaci. „Rohovky“ vám také výtečně poslouží jako předěl v místnosti, která je obývacím pokojem a kuchyní v jednom.

Trendy v obývacích pokojích přinášejí zajímavé kombinace materiálů, barev a vzorů. Ve všech odstínech s úspěchem uplatníte samostatně nebo společně modrou a smaragdovou. Doplňte je nejlíp světlým nábytkem a nezapomeňte, že tmavé barvy se více hodí do větších místností. Můžete použít i pastelové barvy na nejrůznějších doplňcích.

Rozkládací sedačka poslouží výborně návštěvám

Kam uložíte nečekanou návštěvu, když v domě nemáte pokoj pro hosty? Ideálně na rozkládací sedačku. Zejména v malých bytech získáte možnost snadného a pohodlného přespání.

Rozmyslete si dobře nákup sedací soupravy na míru, protože si připlatíte za odbočení ze standardu. Při dnešní široké nabídce je platba za práci navíc zbytečná, jistě si vyberete kus ze sériové výroby.

K sedací soupravě si pořiďte rafinovanou vymoženost, taburet. Nezabere tolik místa, je úžasně skladný a multifunkční. Využijete jej jako sedadlo, ale i jako příležitostný stolek či důležitou podnožku.

Poměrně nedávnou novinkou na trhu jsou překlápěcí pohovky, ve spodní části s vyměnitelnou matrací. Pohovku stačí překlopit a máte plnohodnotné lůžko.

Menší dvousedačku snadno umístíte i do paneláku

I malý obývák v paneláku nebude bez místa k sezení pro vás i případné návštěvy asi to pravé. Vyřešte to menší dvousedačkou, třeba v rozkládací verzi pro příležitostné přespání hostů. Bude se vám hodit i menší konferenční stolek. V nabídkách je i s kolečky nebo třeba i ve vícekusovém provedení a „stohovatelné“ verzi. Dobře posedíte i na taburetech, uvnitř s úložnými prostory.

V obýváku nezapomeňte na květiny v rozích, které celý prostor příjemně „zakulatí“. Nedávejte také veškeré nábytkové vybavení do jedné linie. Zajímavé je například diagonálně postavené sezení a jednotlivá křesla postavená uprostřed místnosti. Snažte se vytvořit vzdušný a lehký prostor, protože v místnosti pro relaxaci byste si neměli připadat jako v těsné cele.

Kde koupit online

Nákup online může ušetřit hodně času i prostředků. Kliknutím na odkazy níže se dostanete k nabídce sedaček u ověřených e-shopů:
Obydlíčko
Logo