Vytvořte si doma herní doupě

Když se řekne hráč, tak se spoustě lidem vybaví brýlatý kluk v temné místnosti s mastnými krabicemi od pizzy, špinavým tílkem a pavučinou ve sprchovém koutě. Jistě takoví hráči existují, ale je i spousta těch, kteří jsou na své sběratelské edice či vyhrané trofeje pyšní a vytvořili si tak doma unikátní prostředí bez omletých stereotypů.

Herní svět je obrovský

Svět her obsahuje obrovské množství témat a snadno si tak vyberete, které je vám nejbližší. Pokud jste vášnivým sportovcem a v podstatě vás nezajímá nic jiného, než kvalitně střižené nůžky před kamarádovou brankou, tak se obklopte fotbalovou tématikou.

Zajímavé je snížení stropu pomocí sítě z branky. Praporek z hřiště v rohu místnosti či travnatý koberec s několika balóny. Třešinkou je pak zelené podsvícení bílého nábytku.

Hráči stříleček naopak sází na tmavší barvy. Nejčastěji používají šedé protihlukové zábrany na zdech, repliky zbraní, kultovní plakáty, plastiky a červené podsvícení černého nábytku. Takto bychom mohli pořád pokračovat dál.

Co je vaše srdcovka?

To je důležitá otázka. Podle dané platformy totiž nakoupíte vybavení a celkově si přizpůsobíte interiér. Hráči na konzolích jako je Xbox nejsou nároční. Ocení velkou obrazovku, pohodlné sezení, kvalitní ozvučení a prostor pro pohybové hry před konferenčním stolkem. Pokoj je tak vzdušný a toto minimum většině pařanů bohatě stačí. Navíc všechno dohromady splývá v obecnou představu o běžném obývacím pokoji. Na první pohled tedy není poznat „doupě“.

Bez myši ani ránu

Počítačoví hráči jsou na tom podobně. Jasně, většině gamerů stačí PC stůl a k němu pohodlné kancelářské křeslo, ale jen do doby, než si chtějí rozšířit požitek z hraní o další rozměry. Tím myslím komfort sedací soupravy a s tím spojenou obří televizi nebo projektor. Připočtěme také nějaké to volné místo pro pohyb s virtuální realitou a je to. Sečteno a podtrženo, hrát na PC vyžaduje spoustu prostoru i vybavení. Pokud vás taková investice neodradí, tak hledejte způsob, jak všechno sladit dohromady. V opačném případě je přebíhání mezi oddělenými místnostmi komplikované a nebude vás vůbec bavit.

Jde to i (ne)nápadně

Kdyby se vám někde podařilo sehnat starý arkádový či pinballový automat, tak máte vyhráno. Nic stylovějšího snad ani neexistuje. Pokud ale musíte svou vášeň krotit, tak hledejte rovnováhu v doplňcích. Hodně práce s pozitivním dojmem z útulného interiéru zvládnou i policové regály, prosklené vitríny, knihovny a hlavně jejich obsah. Vystavte v nich sbírky figurek, knih, her a rekvizit. Na poličky postavte momentky z turnajů, vyhrané poháry nebo další rodinné cennosti.

Přidejte LED osvětlení a pověste na stěnu zasklené herní mapy, zaklínačův meč nebo Hellscreamovu sekeru. Celkový dojem pak dotvoří i čistička vzduchu, vhodně zvolené barvy zdí, podlah a závěsů.

Dětské království

Rozhodli jste se takový pokojíček zařídit dětem? Bude to sranda! Vyberte veselé barvy, vyhrajte si s kreslením a vytvořte na zdech jejich oblíbené postavičky. Jestli nejste zdatným malířem, tak si pomozte klasikou v podobě pixel-artových legend, jako byl Pac-Man nebo Mario. Vytiskněte si šablony z internetu a poté vybarvujte jednotlivé čtverečky na zdech. Je to snadná práce a výsledek rozhodně stojí za to. Přidejte na pozitivně barevnou pohovku polštáře ve tvaru naštvaných ptáků a do polic, mezi knižní pohádky, propašujte postavičku z Minecraftu. Sladit všechno dohromady a dosáhnout tak výjimečného výsledku pro vás bude zábavné.

Obydlíčko
Logo