Jak zařídit doupě sportovního fanouška? Možností je habaděj

Žerete hokej a zajídáte to fotbalem? Mění se vaše domácnost při utkáních vašich oblíbených týmů v nadšeně fandící kotel? Nebo musí při nervy drásajících zápasech chodit všichni po špičkách, aby nerušili? Každý fanda prožívá své emotivní chvilky jinak, všichni však mají pár věcí společných. Nadšení, pocit, že nic není důležitější než dnešní mač, radost z úspěchů, zklamání z porážek. A jak dát svou vášeň pořádně najevo v interiéru? Inspirujte se několika tipy. A nebojte se, okolí vás nebude mít kvůli tomu za blázny. Za ty vás už má kvůli vašemu huronskému křiku při gólech, vyvěšeným vlajkám a vybrané dovolené v době olympiády.

Máte pokoj navíc? Zařiďte si trucovnu

A nemusí to být ani pokoj. Stačí malé podkroví, chatička nebo zahradní domek. K tomu jen fungující televize s dostatečným arzenálem sportovních kanálů, pohodlné křeslo a můžete nerušeně fandit. Takovou místnost si vyzdobte třeba dresy oblíbených týmů, samozřejmostí jsou šály, misky na brambůrky v podobě fotbalového míče nebo vlastnoručně narýsované schéma sledovaného turnaje na tabuli, která záhadně zmizela z vaší kanceláře. Využijete-li třeba i koberec imitující fotbalové, hokejové či tenisové hřiště, celkový dojem nebude mít chybičku.

Když svou vášeň nemůžete izolovat

O své vlastní místnosti, kde byste fandili, radovali se a smutnili ať už sami nebo s podobně postiženými kamarády, si můžete nechat jen zdát? Tak to je menší problém, protože hrozí, že budete muset ustoupit většině a místo úchvatné Ligy mistrů se podíváte na osudy seriálových doktorů, učitelů nebo jiných nudných patronů. A ještě vás budou napomínat, že místo společné zábavy s pološíleným výrazem ve tváři aktualizujete na mobilu změny stavu důležitého finále. Vy se však nedejte, své fandovství můžete demonstrovat skoro kdekoli v interiéru, a to i poměrně nenápadnou formou.

Začněte v dětském pokoji. Děti by se přece měly vést ke sportu. Co třeba postel nebo skříň s motivy oblíbeného sportu či klubu? Anebo koberec s motivem hřiště? Ten by vám možná mohl projít i v obýváku, a kdyby ne, tak zvolte alespoň zelenou barvu a lajny si holt budete domýšlet. Pokud máte opravdu tolerantní, v lepším případě stejnou vírou zaslepenou drahou polovičku, dekorujte část stropu obýváku sítí z fotbalové branky, případně si ve vitríně vystavte poháry z dob vaší aktivní a zajisté veleúspěšné kariéry. A když vás u televize nesportovní většina rodiny přehlasuje, vždycky si můžete u seriálů posedět na sedacím vaku ve tvaru míče. I v ložnici určitě najdete prostor, jak si připomenout, co je opravdu důležité (vítězství, pokud ještě nevíte). Motiv na posuvných dveřích šatní skříně si můžete zvolit i s tematikou vašeho sportu. Kobereček před postelí si pořiďte se znakem oblíbeného klubu, rohožku v předsíni zase s logem klubu neoblíbeného, ať mu dáte při každém příchodu domů pocítit šmak ulice.

Detaily dovedou dojem k dokonalosti

Chcete se jako fanda svého klubu projevit trochu decentněji? Nebo už máte vyzdobena všechna místa, kde vaše polovička dokázala ustoupit a stále nemáte dost? Na řadě jsou drobnosti, doplňky a srandičky. Takové povlečení, župan, pantofle nebo spodní prádlo s logem milovaného klubu jsou ideálním vánočním dárkem pro každého fandu. Klasikou jsou také zapalovače, klíčenky nebo nálepky (pozor, aby nebyla polepená celá lednice). Odvážnější si přilepí vlaječky nebo minidres do okýnek u auta, ovšem musí dávat pozor, jestli náhodou necestují do města úhlavního rivala. To by pak měla jít hrdost stranou a propriety dolů, jinak hrozí pár škrábanců na kapotě. Vybavit můžete i svého pejska, kupte mu obleček-dres vašeho nejmilejšího hráče. A pokud vám ani tohle nebude stačit, sehnat se dají v některých fanshopech i vánoční ozdoby se znakem klubu, kterému patří vaše srdce. Ale nezapomínejte, nic se nemá přehánět, tak dejte pozor, ať vaše nadšení neskončí rozvodem nebo návštěvou pánů v bílých pláštích a s nachystanou svěrací kazajkou.

A čemu doma fandíte vy?

Obydlíčko
Logo